zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2019

Blaze of Perdition, Desolator i Thy Disease na "Helliad Fest"

10.01.2019 09:12  autor: Verghityax, źródło: profil "Helliad Fest" na Facebooku

Do składu pierwszej edycji "Helliad Fest" w Gdyni dołączyły formacje Blaze of Perdition, Desolator i Thy Disease, cześniej swój udział potwierdziły Satyricon, Decapitated, Obscure Sphinx, Blindead i Slagmaur. Festiwal odbędzie się w dniach 23 i 24 sierpnia 2019 roku na terenie "Parku Kolibki".

Blaze of Perdition promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "Conscious Darkness". Na płycie znalazły się cztery autorskie kompozycje, trwające łącznie niemal czterdzieści pięć minut. Sesja nagraniowa odbyła się w czerwcu 2017 roku, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Album ujrzał światło dzienne 3 listopada 2017 roku za sprawą Agonia Records.

Na początku 2018 roku Sonneillon i XCIII rozstali się z perkusistą Vizunem po siedmiu latach współpracy. Jego miejsce w Blaze of Perdition zajął DQ, udzielający się wcześniej w Mord'A'Stigmata. W charakterze drugiego gitarzysty na koncertach zespół wspomagać będzie M.R. z In Twilight's Embrace.

Desolator to szwedzki zespół deathmetalowy, powstały w 2009 roku w Sztokholmie. Trzy lata później nastąpiła zmiana na stanowisku perkusisty, od tego czasu grupa funkcjonuje w niezmienionym składzie. Obecnie Szwedzi promują studyjną EP-kę, zatytułowaną "Spawn of Misanthropy", ukazała się ona w 2016 roku.

Muzycy Thy Disease weszli w końcowy etap pracy nad materiałem na swój siódmy longplay studyjny. Będzie to pierwsze dokonanie kapeli z Marcinem Parandykiem z Killsorrow i Vane, zastąpił on na stanowisku wokalisty Sebastiana Syroczyńskiego.

Bilety na "Helliad Fest" nabyć można w cenie 159 zł (Early Birds - do 31 stycznia albo do wyczerpania zapasów), 189 zł (przedsprzedaż do 9 sierpnia) i 219 zł (od 10 sierpnia).

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Blaze of Perdition, Desolator i Thy Disease na "Helliad Fest"
Lasy Wish (gość, IP: 46.112.242.*), 2019-01-11 20:00:08 | odpowiedz | zgłoś
Desolator był tylko jeden i każdy wie, skąd. A nie jakaś Szwecja.