zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 25 kwietnia 2019

Sunnata, Popiół i Lilla Veneda na festiwalu "Uwolnić Muzykę"

17.01.2019 15:36  autor: Verghityax, źródło: profil "Uwolnić Muzykę" na Facebooku

Do składu tegorocznej edycji festiwalu "Uwolnić Muzykę" dołączyły zespoły Sunnata, Popiół i Lilla Veneda, wcześniej swój udział potwierdziły Rotting Christ, Vader, Tortharry, Jarun, Undertheskin, Spatial, Moyra, Rosarian, Vane i Heresy Denied. Festiwal odbędzie się 26 i 27 lipca w Środzie Śląskiej.

Stołeczna Sunnata przyjedzie z materiałem ze swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Outlands". Płyta miała swoją premierę 23 marca 2018 roku. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 4 stycznia 2018 roku w "Monochrom Studio", do produkcji zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Popiół tworzą muzycy Thy Worshiper, którzy zaangażowani byli w powstanie albumu "Popiół (Introibo ad Altare Dei)" z 1996 roku. Tuż po jego nagraniu kapela zaczęła pracować nad materiałem na kolejne wydawnictwo, lecz planu nigdy nie udało się sfinalizować, a Thy Worshiper rozpadł się, by w roku 2005 powrócić w odmienionym składzie.

Popiół przyjedzie z albumem "Zabobony", jego premiera będzie miała miejsce 27 lutego 2019 roku pod egidą Godz Ov War Productions. Na płycie znajdzie się osiem autorskich kompozycji, z których pierwsza, pt. "Wybiło", powstała ponad dwie dekady temu. Ścieżki gitarowe i wokalne zarejestrowane zostały w "Indigo Wave Atelier", za miksy i mastering odpowiada "Satanic Audio". Okładkę przygotowała Malwina "Kuna" Mieczkowska.

Lilla Veneda promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Lilla Veneda". Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Impressive-Art Studio" pod okiem Przemysława Nowaka. Album inspirowany jest tragedią Juliusza Słowackiego, pt. "Lilla Weneda". Słowacki stworzył swoje dzieło w 1839 roku, opisując losy podbitego przez Lechitów narodu Wenedów.

Bilety jednodniowe na "Uwolnić Muzykę" dostępne będą - w cenie 80 zł - jedynie w dniu koncertu. Karnety w przedsprzedaży kosztuja 90 zł, w dniu wydarzenia ich koszt wyniesie 110 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »