zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 17 stycznia 2021

Ivar Bjornson i Einar Selvik grają "Heim til Yggdrasil"

31.01.2019 15:31  autor: Verghityax, źródło: Iron Realm Productions

Ivar Bjornson i Einar Selvik udostępnili zapis z wykonania utworu "Heim til Yggdrasil", jest to akustyczna wersja "Return to Yggdrasill" Enslaved. Występ miał miejsce w "Moster Amfi" podczas "Międzynarodowego Festiwalu w Bergen 2018".

Norwegowie promują obecnie "Hugsja" - drugi album, który wspólnie zrealizowali. Premiera płyty miała miejsce 20 kwietnia 2018 roku na "Roadburn Festival" w Holandii. Pomysł na wydawnictwo zrodził w rezultacie występu Bjornsona i Selvika na "Międzynarodowym Festiwalu w Bergen 2017". Sięgając do kultury i historii norweskiego wybrzeża, muzycy przygotowali jedenaście kompozycji. Tytuł longplaya oznacza widzenie umysłem, które wykracza poza możliwości ludzkiego wzroku.

Współpraca Ivara Bjornsona i Einara Selvika rozpoczęła się kilka lat wcześniej - z okazji dwusetnej rocznicy uchwalenia Konstytucji Norwegii muzykom zlecono nagranie albumu, który opowiadałby historię kraju i czerpał z jego bogatej tradycji. 11 marca 2016 roku światło dzienne ujrzał owoc tej współpracy, zatytułowany "Skuggsja".

Przypominamy, że Ivar Bjornson i Einar Selvik wyruszą w europejską trasę koncertową, która dotrze również do Polski. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 2 lutego 2019 roku w klubie "Studio" w Krakowie.

Na nadchodzącej trasie Ivarowi Bjornsonowi i Einarowi Selvikowi towarzyszyć będą Iver Sandoy na perkusji, Hakon Vinje na klawiszach i Silje Solberg na skrzypcach z Hardanger.

2.02 - Kraków, "Studio"
Bilety: 130 zł (pierwsza pula), 150 zł (druga pula), 160 zł (w dniu koncertu) i 195 zł (balkon)

Komentarze
Dodaj komentarz »