zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 5 marca 2021

Afromental przed Slashem w Łodzi

31.01.2019 12:35  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Łódzki koncert Slasha i Phil Campbell and the Bastard Sons otworzy rodzima grupa Afromental. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego 2019 roku w hali "Atlas Arena" w Łodzi.

Na wiosnę 2019 roku światło dzienne ujrzy piąty longplay studyjny Afromental. Materiał zarejestrowany został w "Tall Pine Records", promuje go singiel "Korzenie". Jest to pierwsze dokonanie zespołu bez wokalisty Wojciecha Łozowskiego, który opuścił formację w 2017 roku. W tym samym czasie z Afromental rozstał się również perkusista Grzegorz Dziamka.

Afromental, materiały prasowe
Afromental, materiały prasowe

Slash promować będzie "Living the Dream", czwarty longplay studyjny w swoim solowym dorobku. Na potrzeby wydawnictwa gitarzysta przygotował dwanaście kompozycji, które zarejestrowane zostały pod okiem Michaela "Elvisa" Baskette'a. W wywiadzie udzielonym japońskiemu Rock City Slash oświadczył, że jest to jego pierwsze dokonanie, które powstało przy użyciu Pro Tools. Premiera "Living the Dream" miała miejsce 21 września 2018 roku pod egidą Roadrunner Records.

Solowy zespół Slasha tworzą Myles Kennedy na wokalu, Todd Kerns na basie, Brent Fitz na perkusji i Frank Sidoris na drugiej gitarze.

Swoją karierę solową Slash rozpoczął w 2008 roku. Pierwszy album, zatytułowany po prostu "Slash", muzyk zrealizował z pomocą wielu wokalistów, w tym Ozzy'ego Osbourne'a, Lemmy'ego, Fergie, Dave'a Grohla, Chrisa Cornella, Iggy'ego Popa i Iana Astbury.

Phil Campbell and the Bastard Sons powstał w 2013 roku. W skład grupy, oprócz Phila Campbella, weszli trzej jego synowie: Todd, Dane i Tyler, a także wokalista Neil Starr. Początkowo zespół grał przede wszystkim covery Motorhead oraz ulubione klasyki Phila Campbella, w tym utwory z repertuaru Black Sabbath, Led Zeppelin, Teda Nugenta i Davida Bowie.

W 2016 roku formacja debiutowała EP-ką, zatytułowaną po prostu "Phil Campbell and the Bastard Sons".

Obecnie muzycy promują "The Age Of Absurdity", swój pierwszy longplay studyjny. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Rockfield Studios" i "Longwave Studios" w Walii pod okiem Romesha Dodangody, mastering wykonano w "Abbey Road Studios" w Londynie. Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji oraz cover "Silver Machine" Hawkwind z gościnnym udziałem Dave'a Brocka. Krążek trafił do sprzedaży 26 stycznia 2018 roku za sprawą Nuclear Blast.

12.02 - Łódź, "Atlas Arena"
Start: 20:00
Bilety:
Płyta - 220 zł (przedsprzedaż) i 240 zł (w dniu koncertu)
Golden Circle - 350 zł (przedsprzedaż) i 370 zł (w dniu koncertu)
Miejsca siedzące (kat. I) - 350 zł (przedsprzedaż) i 370 zł (w dniu koncertu)
Miejsca siedzące (kat. II) - 280 zł (przedsprzedaż) i 300 zł (w dniu koncertu)
Miejsca siedzące (kat. III) - 240 zł (przedsprzedaż) i 260 zł (w dniu koncertu)
Miejsca siedzące (kat. IV) - 200 zł (przedsprzedaż) i 220 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »