zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 18 listopada 2019

Devouring Oblivion na "Niech Cisza Milczy VIII"

7.02.2019 12:24  autor: Verghityax, źródło: profil "Niech Cisza Milczy" na Facebooku

Do składu ósmej edycji festiwalu "Niech Cisza Milczy" dołączył zespół Devouring Oblivion, wcześniej swój udział potwierdziły Blaze of Perdition, Spatial, SickNest, Killsorrow i Dolina Cieni. Wydarzenie odbędzie się 17 sierpnia 2019 roku w Pyskowicach.

Deathmetalowy Devouring Oblivion, który do 2018 roku funkcjonował pod nazwą Oblivion, kończy pracę nad EP-ką studyjną, zatytułowaną "Symmetry of Chaos". Wydawnictwo ujrzy światło dzienne jeszcze w 2019 roku. Poprzedni album formacji, "Xenopath", ukazał się sześć lat temu.

Blaze of Perdition promuje obecnie swój czwarty longplay studyjny, pt. "Conscious Darkness". Na płycie znalazły się cztery autorskie kompozycje, trwające łącznie niemal czterdzieści pięć minut. Sesja nagraniowa odbyła się w czerwcu 2017 roku, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Album ujrzał światło dzienne 3 listopada 2017 roku za sprawą Agonia Records.

Na początku 2018 roku Sonneillon i XCIII rozstali się z perkusistą Vizunem po siedmiu latach współpracy. Jego miejsce w Blaze of Perdition zajął DQ, udzielający się wcześniej w Mord'A'Stigmata. W charakterze drugiego gitarzysty na koncertach zespół wspomagać będzie M.R. z In Twilight's Embrace.

Spatial promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Continuum", jego premierę zaplanowano na 2 lutego 2019 roku pod egidą Mara Production. Materiał zarejestrowany został w "Studio Młyn" pod okiem Piotra Nowaka, w sesji gościnnie udział wzięła Anna Achtelik z zespołu As Night Falls.

Killsorrow kończy obecnie pracę nad swoim drugim longplayem studyjnym. Materiał zarejestrowany został w krakowskim studio "DMP", za miksy i mastering odpowiada Tomasz Zalewski z "Zed Studio". W sesji gościnnie wziął udział Jelonek.

Killsorrow powstał w 2008 roku w Krakowie. W roku 2016 kwintet zadebiutował płytą "Little Something for You to Choke".

Muzycy SickNest ukończyli pracę nad swoim drugim longplayem studyjnym, zatytułowanym "Chaos Defined". Materiał zarejestrowany został w kwietniu 2018 roku w białostockim "Hertz Studio". Jest to pierwsze dokonanie formacji z Michałem Ewertowskim na wokalu, dołączył on do grupy na początku 2018 roku.

Dolina Cieni to heavymetalowa formacja z Myślenic, do 2014 roku funkcjonująca pod nazwą Fame Fatal. Obecnie kwintet promuje swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Horyzont zdarzeń". Trafił on do sprzedaży 10 marca 2017 roku.

Udział w festiwalu "Niech Cisza Milczy VIII" będzie darmowy.

Komentarze
Dodaj komentarz »