zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Belzebong i Sunnata przed Sleep w Warszawie

8.02.2019 12:12  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Rodzime formacje Belzebong i Sunnata otworzą nadchodzący koncert Sleep w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 9 kwietnia 2019 roku w klubie "Progresja Music Zone".

Belzebong, Kraków 5.11.2014, fot. Verghityax
Belzebong, Kraków 5.11.2014, fot. Verghityax

Belzebong wydał 31 października 2018 roku swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "Light the Dankness". W Europie album ukazał się własnym sumptem zespołu, w USA i Kanadzie materiał dostępny jest dzięki Emetic Records, wydawcą na Amerykę Południową został Abraxas.

Na "Light the Dankness" znalazły się cztery autorskie kompozycje, które muzycy zarejestrowali w stołecznym "Nebula Studio". Za miksy i mastering odpowiada Chris Fielding ze "Skyhammer Studio". W utworze "The Bong of Eternal Stench" gościnnie wystąpił Wyro z grupy Weedpecker, grając solo na gitarze.

Stołeczna Sunnata zaprezentuje materiał ze swojego trzeciego longplaya studyjnego, zatytułowanego "Outlands". Płyta miała swoją premierę 23 marca 2018 roku. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 4 stycznia 2018 roku w "Monochrom Studio", do produkcji zaangażowany został Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę przygotował Maciej Kamuda.

Sleep promować będzie "The Sciences", swoje ostatnie wydawnictwo studyjne, którego premiera odbyła się 20 kwietnia 2018 roku za sprawą Third Man Records. Na albumie znalazło się sześć autorskich kompozycji, jest to pierwsze dokonanie grupy od czasu singla "The Clarity" z 2014 roku. Poprzedni longplay studyjny, zatytułowany "Dopesmoker", zespół wydał własnym sumptem w 1998 roku.

Sleep powstał w roku 1990 jako Asbestos Death - grupę utworzyli wokalista i basista Al Cisneros, perkusista Chris Hakius oraz gitarzysta Tom Choi. Wkrótce trio przeistoczyło się w kwartet - dołączył drugi gitarzysta Matt Pike. Gdy jeszcze w tym samym roku Tom Choi opuścił szeregi zespołu, muzycy zwerbowali na jego miejsce Justina Marlera i przemianowali się na Sleep.

Debiutancki album pionierów stoner metalu, zatytułowany "Volume One", ukazał się w 1991 roku. Krótko potem Justin Marler zrezygnował z kariery w biznesie muzycznym i od tej pory Sleep funkcjonowało już zawsze jako trio. W roku 1998 formacja rozpadła się ze względu na politykę wydawniczą London Records - wytwórnia odmówiła wypuszczenia na rynek trzeciego pełnometrażowego albumu Amerykanów, gdyż składał się z jednego utworu trwającego 52 minuty.

2009 rok przyniósł reaktywację Sleep w składzie: Al Cisneros, Matt Pike i Chris Hakius. Po zagraniu paru koncertów Chris Hakius postanowił odejść - zastąpił go Jason Roeder z Neurosis.

9.04 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Start: 20:00
Bilety: 120 zł (przedsprzedaż) i 140 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »