zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 9 maja 2021

Don Airey w marcu w Bydgoszczy

22.02.2019 09:13  autor: Verghityax, źródło: klubkuznia.pl

W marcu 2019 roku Don Airey, klawiszowiec Deep Purple, a kiedyś także Rainbow, Gary'ego Moore'a i Ozzy'ego Osbourne'a, wyruszy w trasę koncertową po Europie. W jej ramach zagra również w Polsce, jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 10 marca w klubie "Kuźnia" w Bydgoszczy.

Don Airey promować będzie "One of a Kind", piąty longplay studyjny w swojej solowej karierze. Ukazał się on 25 maja 2018 roku nakładem wytwórni earMUSIC. Składający się z jedenastu kompozycji materiał powstał w "Headline Music Studios" w Cambridge, miksami zajął się Piers Mortimer, za mastering odpowiada Andrew Thompson.

"One of a Kind" trafił w Europie do sprzedaży jako wydawnictwo dwupłytowe. Na drugim krążku znalazł się zapis z występu klawiszowca w klubie "Fabrik" w Hamburgu.

W skład zespołu solowego Dona Airey wchodzą Jonny Finnigan, były perkusista Gang of Four, basista Laurence Cottle, który ma na koncie współpracę z Erikiem Claptonem, gitarzysta Simon McBride oraz wokalista Carl Sentance z heavymetalowego Persian Risk.

10.03 - Bydgoszcz, "Kuźnia"
Bilety: 120 zł (przedsprzedaż) i 130 zł (od 1 marca)

Tagi: Don Airey
Komentarze
Dodaj komentarz »