zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 10 grudnia 2019

Slaves chce ratowania pubów w Wielkiej Brytanii

1.04.2019 13:15  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Slaves na YouTube i strona WWW "Long Live the Local"

Brytyjski duet punkrockowy Slaves teledyskiem do "Bugs" dołączył do akcji "Long Live the Local" mającej na celu doprowadzenie do obniżenia podatku od piwa w Wielkiej Brytanii, a w efekcie do zmniejszenia liczby zamykanych pubów. Utwór pochodzi z trzeciego albumu grupy - wydanego w sierpniu 2018 r. przez Virgin EMI "Acts of Fear and Love".

Jak podają organizatorzy akcji "Long Live the Local": "Jeden na trzy funty wydane w pubach trafia do poborcy podatkowego. W 2019 r. rząd planuje zwiększyć podatek od piwa. Wysoki podatek jest jedną z przyczyn, z których trzy puby dziennie zamykają swoje drzwi na dobre".

"Zjednoczone Królestwo ma jeden z najwyższych podatków od piwa w Europie, trzykrotnie wyższy od średniej w Unii Europejskiej".

Zespół dodaje: "Bez naszych lokalnych pubów Slaves i niezliczeni inni artyści nigdy nie zagraliby swoich pierwszych koncertów, a brytyjska scena muzyczna nie byłaby tym, czym dzisiaj jest".

Gitarzysta Laurie Vincent i perkusista Isaac Holman utworzyli Slaves w 2012 r. Debiutowali albumem "Are You Satisfied?". Na jego następcy, "Take Control" z 2016 r., gościnnie wystąpili Mike D z Beastie Boys, który zajął się też jego produkcją, i Baxter Dury, syn wokalisty Iana Dury'ego.

Tagi: Slaves
Komentarze
Dodaj komentarz »