zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

Behemoth zagra przed Slayerem w Gliwicach

31.03.2019 11:25  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Behemoth wystąpi w roli gościa specjalnego na pożegnalnym koncercie Slayera w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca 2019 roku w hali "Arena Gliwice" w Gliwicach.

Behemoth, Warszawa 14.12.2018, fot. Verghityax
Behemoth, Warszawa 14.12.2018, fot. Verghityax

Behemoth promuje obecnie "I Loved You at Your Darkest", swój ostatni longplay studyjny. Materiał zarejestrowany został w kilku różnych studiach na terenie Polski i USA, w tym w "Monochrom Studio". Sesja nagraniowa odbyła się pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio", Daniela Bergstranda, Filipa Hałuchy, Ignacego Gruszeckiego i Dariusza Budkiewicza, miksami zajął się Matt Hyde, za mastering odpowiada Tom Baker. Na płycie gościnnie zagrała siedemnastoosobowa polska orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, a także Siegmar z Vesanii na samplach, Michał Łapaj z Riverside na organach Hammonda oraz Jan Galbas na wokalu. Premiera płyty miała miejsce 5 października 2018 roku.

Dyskografię Slayera zamyka album "Repentless". Następca "World Painted Blood" nagrany został w ciągu czterech miesięcy w kalifornijskim "Henson Studios". Produkcją zajął się Terry Date. Obowiązki drugiego gitarzysty przyjął Gary Holt z Exodus, dotychczas wspierający zespół w trasach koncertowych. Za bębnami zasiadł Paul Bostaph, który po raz kolejny zastąpił na tym stanowisku Dave'a Lombardo. Longplay ukazał się 11 września 2015 roku za sprawą Nuclear Blast.

Założony w 1981 roku w Kalifornii Slayer przez niemal cały czas swego istnienia utrzymywał stały skład osobowy. Uznawany za jeden z zespołów Wielkiej Czwórki obok Metalliki, Megadeth i Anthrax, sprzedał ponad 45 milionów egzemplarzy płyt na całym świecie. Na dorobek Slayer składa się dwanaście longplayów studyjnych, dwa koncertowe, dwie EP-ki i cztery koncertowe DVD.

4.06 - Gliwice, "Arena Gliwice"
Bilety:
Płyta - 275 zł
Early Entrance - 375 zł
Trybuny - od 190 zł do 215 zł

Tagi: Behemoth, Slayer
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Behemoth zagra przed Slayerem w Gliwicach
Meal_Vince (gość, IP: 88.156.138.*), 2019-04-01 11:23:27 | odpowiedz | zgłoś
W sumie to Anthrax przed nimi tez moglby zagrac.