zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 15 czerwca 2021

Imperator, Lucifer i Red Scalp na "Summer Dying Loud"

5.04.2019 18:39  autor: Verghityax, źródło: profil "Summer Dying Loud" na Facebooku

Do składu "Summer Dying Loud" w Aleksandrowie Łódzkim dołączyły formacje Imperator, Lucifer, Red Scalp i The Dog. Wcześniej swój udział potwierdziły Triptykon, Paradise Lost, Onslaught, Blindead, Materia, Tankograd, Voidhanger, Rosk, Entropia i Major Kong. Festiwal odbędzie się w dniach od 6 do 8 września 2019 roku.

Imperator, Warszawa 14.12.2018, fot. Verghityax
Imperator, Warszawa 14.12.2018, fot. Verghityax

Imperator powstał w 1984 roku w Łodzi z inicjatywy Bariela i Adriana, zostając jednym z prekursorów death metalu w Polsce. Po dołączeniu do składu basisty Thorgala zespół nagrał swoje pierwsze demo, zatytułowane "Endless Sacrifice". Ujrzało ono światło dzienne w 1986 roku.

Jedyny longplay formacji - "The Time Before Time" - ukazał się w 1991 roku nakładem Nameless Productions. Dwa lata po premierze kapela zakończyła działalność. Próby reaktywacji podejmowano dwukrotnie: w 1995 roku, a także w roku 1998, wtedy już bez udziału Bariela, który wyemigrował do Australii.

24 grudnia 2017 roku do sprzedaży trafiło wznowienie demówki "Eternal Might". Bariel wydał je z pomocą Piotra Kozieradzkiego z Riverside. W roku 2018 Imperator zagrał trzy koncerty u boku Behemoth, Batushki, Bolzer i Untervoid w ramach "Merry Christless".

Lucifer powstał w 2014 roku w Berlinie, po rozpadzie grupy The Oath. Wokalistka Johanna Sadonis zaprosiła do współpracy gitarzystę Gaza Jenningsa, który w latach 1989 - 2013 współtworzył doomowy Cathedral. Skład uzupełnili perkusista Andrew Prestridge z Angel Witch i basista Dino Gollnick. 25 maja 2015 roku światło dzienne ujrzał debiutancki longplay Lucifer, zatytułowany "Lucifer I". Trafił on do sprzedaży za sprawą Rise Above Records.

W roku 2017 Johanna Sadonis zakończyła współpracę z dotychczasowem składem. Do formacji zaangażowani zostali Nicke Andersson z Entombed - który zajął się produkcją nowego materiału - oraz gitarzysta Robin Tiderbrink. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Honk Palace" w Sztokholmie. Za miksy odpowiada Ola Ersfjord, za mastering Magnus Lindberg. "Lucifer II" ukazał się 6 lipca 2018 roku za sprawą Century Media Records.

Red Scalp wypuścił 31 października 2017 roku swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Lost Ghosts". Na płycie znalazło się pięć autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w maju 2017 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio". Okładkę wykonał Jan Wawrzyniak.

Muzycy The Dog promować będą swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "I Am You". Sesja nagraniowa odbyła się w ciągu dwóch dni w grudniu 2017 roku w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga i Jakuba Radomskiego. Miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg.

Pierwsza pula karnetów na "Summer Dying Loud 2019" wyprzedała się. Wejściówki z drugiej puli można nabyć w cenie 119 zł. Koszt karnetu z miejscem na polu namiotowym to 139 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »