zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Reaktywacja i nowy album Methods of Mayhem

5.04.2019 20:25  autor: Krasnal Adamu, źródło: kanał Brittany Furlan na YouTube

Perkusista Tommy Lee poinformował w prowadzonym przez swoją żonę, Brittany Furlan, podkaście "Worst Firsts" o drugiej reaktywacji swego łączącego rap, rock, metal i industrial projektu Methods of Mayhem. Nowy, niezatytułowany jeszcze album, zapowiadany jest na przełom kwietnia i maja 2019 r. Do udziału w nagrywaniu ponownie zaproszono znanych gości.

W 1999 r. perkusista Tommy Lee odszedł z zespołu Motley Crue, aby rozpocząć karierę solową. Sformował wówczas Methods of Mayhem. W projekcie objął stanowiska perkusisty, wokalisty i gitarzysty rytmicznego. Debiutancki album grupy, nagrany z udziałem znanych gości ze świata hip-hopu, nu metalu, funku i muzyki elektronicznej, w tym Freda Dursta z Limp Bizkit, Kid Rocka i George'a Clintona, ukazał się pod koniec 1999 r. Niecały rok później projekt zawiesił działalność. Tommy Lee wydał następnie dwa albumy pod swoim nazwiskiem i wrócił do Motley Crue.

Do pierwszej reaktywacji projektu doszło w 2009 r. Rok później ukazał się następca "Methods of Mayhem". Na "A Public Disservice Announcement", podobnie jak na poprzedniku, pojawili się goście, tym razem bardziej rockowi - m.in. James Kottak ze Scorpions, Chad Kroeger z Nickelback i Chino Moreno z Deftones. Wkrótce potem grupa znów zawiesiła działalność.

Obecnie Tommy Lee jest też członkiem reaktywowanego w 2018 r., po paroletniej przerwie, Motley Crue. Z zespołem brał udział w tworzeniu ścieżki dźwiękowej do mającego premierę telewizyjną w marcu 2019 r. filmu "The Dirt", opartego na autobiograficznej książce o grupie.

Komentarze
Dodaj komentarz »