zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 5 sierpnia 2020

Attic i Hats Barn otworzą koncert Marduk

12.04.2019 15:11  autor: Verghityax, źródło: Massive Music

Attic i Hats Barn dołączyły do europejskiej trasy zespołów Marduk i Valkyrja. Rozpocznie się ona 13 kwietnia 2019 roku w klubie "CK Wiatrak" w Zabrzu. Będzie to jedyny występ zespołu w Polsce w ramach planowanego przedsięwzięcia.

Attic to niemiecka grupa heavymetalowa, której estetyka i teksty osadzone są głęboko w okultyzmie i horrorze. Kwintet promuje obecnie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Sanctimonious". Jego premiera odbyła się 18 sierpnia 2017 roku pod egidą Van Records.

Francuzi z blackmetalowego Hats Barn grają od 2005 roku i mają na swoim koncie pięć longplayów studyjnych, EP-kę i splita. Ostatnim dokonaniem duetu jest EP-ka "S.h.e.o.L", ukazała się ona w październiku 2018 roku za sprawą Ogmios Underground.

Marduk przyjedzie ze swoim czternastym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Viktoria". Płyta trafiła do sprzedaży 22 czerwca 2018 roku za sprawą Century Media Records. Na potrzeby wydawnictwa Szwedzi przygotowali dziewięć kompozycji. Obowiązki inżyniera dźwięku po raz kolejny przyjął Magnus "Devo" Andersson, basista formacji.

Zespół powstał w 1990 roku w Norrkoeping, zapożyczając nazwę od opiekuńczego boga miasta Babilon. W skład grupy weszli Morgan Hakansson na gitarze, Dread na wokalu, Rickard Kalm na basie i Af Gravf na perkusji. Rok później Szwedzi wypuścili swą debiutancką demówkę, zatytułowaną "Fuck Me Jesus". Z Magnusem Anderssonem na drugiej gitarze Marduk zrealizował swój pierwszy longplay studyjny, pt. "Dark Endless". Od tego czasu skład kapeli zmieniał się wielokrotnie, a Morgan Hakansson pozostawał jedynym jej stałym członkiem.

13.04 - Zabrze, "CK Wiatrak"
Start: 19:00
Bilety: 70 zł (przedsprzedaż) i 80 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »