zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 18 czerwca 2019

Dreadnought wyda album o ogniu

14.04.2019 09:14  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Dreadnought na Facebooku i Bandcampie

Udostępniono do odsłuchu utwór "Tempered" progresywnometalowego zespołu Dreadnought. Kompozycja pochodzi z albumu "Emergence", który zostanie wydany 10 maja 2019 r. nakładem Profound Lore Records.

Dreadnought to grupa z Denver łącząca w swojej twórczości elementy m.in. rocka progresywnego, black metalu, post-rocka i folku. W skład zespołu wchodzą wokalistka, gitarzystka i flecistka Kelly Schilling, obsługująca klawisze wokalistka Lauren Vieira, grający na gitarze basowej i mandolinie Kevin Handlon oraz perkusista i saksofonista Jordan Clancy.

Każdy album Amerykanów luźno nawiązuje treścią do jednego z żywiołów. Na "Lifewoven" z 2003 r. była to ziemia, na "Bridging Realms" z 2015 r. - eter, a na "A Wake in Sacred Waves" z 2017 r. - woda. Tematem przewodnim "Emergence" będzie ogień. Album ma być cięższy, mroczniejszy i bardziej złożony od poprzednika. Został nagrany pod okiem perkusisty zespołu SubRosa - Andy'ego Pattersona, który zajął się też miksami. Za mastering odpowiada James Plotkin, niegdysiejszy gitarzysta grupy Khanate. Oprawę graficzną wykonał Mark Facey.

Lista utworów:

1. Besieged
2. Still
3. Pestilent
4. Tempered
5. The Waking Realm

Do odsłuchu udostępniono wcześniej kompozycję "Besieged".

Tagi: Dreadnought
Komentarze
Dodaj komentarz »