zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 28 września 2020

Uncle Acid & The Deadbeats i 1000mods na "Impact Festival"

19.04.2019 12:38  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Organizator "Impact Festival" w Krakowie poinformował, że formuła wydarzenia poszerzona została o drugą scenę, na której zagrają Uncle Acid & The Deadbeats, 1000mods i Fiend. Na scenie głównej wystąpią Tool, Alice In Chains i Black Rebel Motorcycle Club. Festiwal odbędzie się 11 czerwca 2019 roku w hali "Tauron Arena".

Brytyjczycy z Uncle Acid & The Deadbeats powrócą do Polski ze swoim piątym longplayem studyjnym, zatytułowanym "Wasteland". Ukazał się on 12 października 2018 roku za sprawą Rise Above Records. Na potrzeby wydawnictwa Kevin Starrs i jego zespół przygotowali osiem kompzycji, które zarejestrowane zostały "na setkę" w "Sunset Sound" w Los Angeles. Produkcją zajął się Geoff Neal.

Uncle Acid & The Deadbeats powstał w 2009 roku w Cambridge z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Kevina Starrsa. Muzyk oparł swoje dokonania na muzyce lat 60. ubiegłego wieku. Debiutancki album formacji, pt. "Volume 1", ujrzał światło dzienne w 2010 roku.

1000mods to przedstawiciele greckiej sceny psychodelicznego stoner rocka z Chiliomodi. Działalność rozpoczęli w 2006 roku. Rok później ukazała się debiutancka EP-ka, zatytułowana "Blank Reality". Od tego czasu zespół wypuścił dwie kolejne EP-ki oraz trzy longplaye studyjne. Dyskografię Greków zamyka album "Repeated Exposure to..." z 2016 roku.

Fiend to pochodząca z Paryża formacja, grająca mieszankę stoner i doom metalu. 9 listopada 2018 roku za sprawą Deadlight Entertainment światło dzienne ujrzał jej drugi longplay studyjny, pt. "Seeress".

Nadchodzący koncert w Krakowie będzie pierwszą wizytą Tool na polskiej ziemi po dwunastu latach. Ostatnim razem zespół Maynarda Jamesa Keenana i Adama Jonesa zagrał 12 sierpnia 2007 roku w katowickim "Spodku".

Po zakończeniu cyklu koncertowego, promującego album "10,000 Days", Tool ograniczył swoją aktywność do krótkich tras i pojedynczych występów, a Maynard James Keenan skupił się na karierze Puscifer. Choć wzmianki o piątym longplayu studyjnym Amerykanów pojawiały się w wywiadach od lat, potencjalna premiera była regularnie przesuwana. Tymczasem zespół uwikłał się w proces cywilny z zakładem ubezpieczeń, w marcu 2015 roku zakończony na korzyść Tool.

W lutym 2018 roku Adam Jones poinformował, że Maynard James Keenan pracuje nad tekstami na następcę "10,000 Days". Sesja nagraniowa miała się rozpocząć miesiąc później.

Alice In Chains promować będzie "Rainier Fog", swój szósty longplay studyjny. Premiera wydawnictwa miała miejsce 24 sierpnia 2018 roku. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Studio X" w Seattle, gdzie w 1995 roku powstał album "Alice In Chains", a także w "Henson Studios" w Los Angeles pod okiem Nicka Raskulinecza. Producent pracował już z zespołem przy jego dwóch poprzednich dokonaniach: "Black Gives Way to Blue" i "The Devil Put Dinosaurs Here". Do miksów muzycy zaangażowali Joe Barresiego.

Black Rebel Motorcycle Club powstał w 1998 roku w San Francisco. Nazwę zaczerpnął z filmu "Dziki" z Marlonem Brando. W skład grupy weszli Peter Hayes, Robert Levon Been i Nick Jago. Razem muzycy zarejestrowali cztery albumy studyjne. W roku 2008 zespół opuścił perkusista Nick Jago. Jego miejsce zajęła Leah Shapiro.

Amerykańskie trio promuje obecnie swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany "Wrong Creatures". Jego premiera odbyła się 12 stycznia 2018 roku. Praca nad materiałem trwała dwa lata. Został on zarejestrowany w trzech studiach na terenie Los Angeles.

Komentarze
Dodaj komentarz »