zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 27 lipca 2021

Mastodon coveruje "Stairway to Heaven" Led Zeppelin

19.04.2019 09:12  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Mastodon nagrał cover "Stairway to Heaven" Led Zeppelin, w hołdzie Nickowi Johnowi, swojemu menedżerowi, który we wrześniu 2018 roku zmarł na raka trzustki. Utwór ukazał się na 10-calowej płycie winylowej. Cały dochód ze sprzedaży wydawnictwa przekazany zostanie na badania nad rakiem trzustki.

Ostatni longplay Mastodon, pt. "Emperor of Sand", zarejestrowany został z udziałem producenta Brendana O'Briena, z którym wcześniej Amerykanie pracowali przy "Crack the Skye". Sesja nagraniowa odbyła się w studiu "Quarry", miksy wykonano w "Henson Studios" w Los Angeles. W jednym z utworów zaśpiewał Scott Kelly z Neurosis, który od czasu "Leviathan" gościł na każdym albumie kwartetu z Atlanty. Krążek trafił do sprzedaży 31 marca 2017 roku za sprawą Reprise Records.

W lutym 2018 roku Mastodon zdobył nagrodę "Grammy" w kategorii "Best Metal Performance" za utwór "Sultan's Curse". Sam album otrzymał nominację w kategorii "Best Rock Album".

Dyskografię Mastodon zamyka EP-ka, pt. "Cold Dark Place". Ukazała się ona w formacie CD oraz cyfrowym 22 września 2017 roku za sprawą Reprise Records. Na EP-ce znalazły się cztery kompozycje. Trzy z nich ("North Side Star", "Blue Walsh" i "Cold Dark Place") powstały podczas sesji nagraniowej do "Once More 'Round the Sun" z 2014 roku. Wyprodukował je Nick Raskulinecz. Ostatni utwór - "Toe to Toes" - zespół nagrał w 2017 roku pod okiem Brendana O'Briena, gromadząc materiał na "Emperor Of Sand".

Komentarze
Dodaj komentarz »