zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 13 listopada 2019

Tripsitter promuje album potrójnym teledyskiem

20.04.2019 15:44  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Tripsittera na Facebooku

"The Other Side of Sadness" to tytuł wydanego 19 kwietnia 2019 r. debiutanckiego albumu grupy Tripsitter oraz promującego go muzycznego filmu krótkometrażowego zawierającego utwory "Bury Me", "Hollow" i "Remains". Reżyserią klipu zajął się zespół. Za zdjęcia i montaż odpowiadają Markus Zimmermann i Paul Ambrusch. Album ukazał się nakładem Prosthetic Records.

Łącząca w swojej twórczości takie gatunki muzyczne, jak hardcore punk, metalcore, post-rock i shoegaze, pochodząca z Navis w okolicach Innsbrucka grupa Tripsitter rozpoczęła działalność w 2012 r. Jej debiutanckim wydawnictwem był singiel z 2013 r., zatytułowany "All We Had". Wkrótce po jego wydaniu zespół podpisał swój pierwszy kontakt płytowy - z wytwórnią Kreative Klan. Pod jej egidą wydał EP-ki "Decampment" z 2014 r. i "Metamorphose" z 2015 r.

Materiał na swój pierwszy album Austriacy zarejestrowali już w marcu 2017 r. w "Noise and Harmony - Tonstudio & Tontechnik" pod okiem inżyniera dźwięku Ramona Kohlmanna. Produkcją "The Other Side of Sadness" zajął się Salvatore Arico i zespół. Za miksy odpowiada Lewis Johns z "The Ranch Production House", a za mastering - Brad Boatright.

Lista utworów:

1. The Illusion
2. Mourning Sea
3. Bury Me
4. Violet
5. Of Flowers
6. The Dreamer
7. Hollow
8. Always
9. Remains
10. Teach

W skład zespołu wchodzą Meindl, Christopher, Hubi i Alex.

W kwietniu 2019 r. Tripsitter wystąpi dwukrotnie w Polsce. W Krakowie funkcję supportu będzie pełniła lokalna grupa Lecter. We Wrocławiu skrzyżują się trasy koncertowe Austriaków i francuskiego zespołu Zapruder.

23.04 - Kraków, "Boss Garage Pub"
Bilety: 20 zł (przedsprzedaż) i 25 zł (w dniu koncertu)

24.04 - Wrocław, "D.K. Luksus"
Bilety: 20 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »