zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 26 maja 2019

Duff McKagan w sierpniu w Warszawie

24.04.2019 12:17  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Duff McKagan - basista Guns N' Roses - zapowiedział europejską trasę koncertową, promującą jego solowy album pt. "Tenderness". Przedsięwzięcie rozpocznie się występem w Polsce. Odbędzie się on 22 sierpnia 2019 roku w klubie "Stodoła" w Warszawie.

"Tenderness" to trzeci longplay studyjny w solowym dorobku Duffa McKagana. Jego premiera planowana jest na 31 maja 2019 roku pod egidą Universal Music Enterprises. Do podjęcia pracy nad materiałem basistę zainspirowały doświadczenia z ogólnoświatowej trasy Guns N' Roses pod szyldem "Not in This Lifetime... Tour". Z myślą o wydawnictwie powstało jedenaście autorskich kompozycji. W celu ich zarejestrowania muzyk wszedł w 2018 roku do kalifornijskiego "Station House" z Shooterem Jenningsem w roli producenta. W sesji gościnnie udział wzięli The Waters, a także The Suicide Horn Section z Mattem McKaganem na puzonie.

Lista utworów:

1. Tenderness
2. It's Not Too Late
3. Wasted Heart
4. Falling Down
5. Last September
6. Chip Away
7. Cold Outside
8. Feel
9. Breaking Rocks
10. Parkland
11. Don't Look Behind You

W styczniu 2016 roku Axl Rose potwierdził, że gitarzysta Slash i basista Duff McKagan ponownie nawiązali współpracę z Guns N' Roses. Trzy miesiące później - 1 kwietnia - w klubie "Troubadour" w Hollywood miał miejsce pierwszy koncert grupy od powrotu Slasha i Duffa McKagana. Na scenie do zespołu dołączyli klawiszowiec Dizzy Reed, gitarzysta Richard Fortus i perkusista Frank Ferrer. Występ odbył się pod szyldem "Not in This Lifetime", nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi Axla Rose na temat ewentualnego powrotu formacji w starym składzie.

Karierę solową Duff McKagan rozpoczął w 1993 roku. Do pracy nad swoim debiutanckim albumem, zatytułowanym "Believe in Me", basista zaprosił Slasha, Matta Soruma, Dizzy'ego Reeda i Gilby'ego Clarke'a, a także trzech członków Skid Row, Lenny'ego Kravitza i Jeffa Becka. Po odejściu z Guns N' Roses Duff McKagan powołał do życia zespół Loaded, a w latach 2002 - 2008 udzielał się w Velvet Revolver.

Bilety na warszawski koncert Duffa McKagana trafią do sprzedaży ogólnej 26 kwietnia o godzinie 10:00.

Tagi: Duff McKagan
Komentarze
Dodaj komentarz »