zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 24 stycznia 2021

Apocalyptica coveruje "Fields of Verdun" Sabaton

2.05.2019 09:28  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Fińska grupa Apocalyptica nagrała cover utworu "Fields of Verdun" Sabaton. Oryginalna wersja znajdzie się na nadchodzącym albumie studyjnym Szwedów, zatytułowanym "The Great War".

"The Great War" to dziewiąty longplay studyjny w dorobku Sabaton. Ukaże się on 19 lipca 2019 roku za sprawą Nuclear Blast Records. W celu zarejestrowania materiału zespół wszedł 11 listopada 2018 roku do studia "Black Lounge", gdzie przez trzy miesiące pracował pod okiem Jonasa Kjellgrena. Masteringiem zajął się Maor Appelbaum.

Apocalyptica zadebiutowała albumem "Plays Metallica by Four Cellos" 13 czerwca 1996 roku. Na płycie znalazło się osiem coverów utworów Metalliki zagranych na wiolonczelach. Do zarejestrowania materiału Finów namówił pracownik wytwórni, który zobaczył koncert zespołu w 1995 roku. "Plays Metallica by Four Cellos" sprzedał się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy na całym świecie, pokrywając się platyną w Finlandii, w Polsce osiągając status złotej płyty.

Dyskografię kapeli zamyka "Shadowmaker", który ukazał się 21 kwietnia 2015 roku za sprawą Harmageddon Records i OMN Label Services. Materiał na swój ósmy longplay studyjny muzycy nagrali w amerykańskim Nashville. Po raz pierwszy w historii grupy album powstał od początku do końca z udziałem wokalisty - do składu dołączył Franky Perez. Produkcją zajął się Nick Raskulinecz.

Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Apocalyptica coveruje "Fields of Verdun" Sabaton
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2019-05-07 20:10:53 | odpowiedz | zgłoś
Póki nie weszła perkusja, było przyjemnie. Gdy spowolniła, trochę się poprawiło.