zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 maja 2020

Piąty album Tool w sierpniu

9.05.2019 09:21  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Podczas majowego koncertu w Birmingham w stanie Alabama Tool wyświetlił wideo z datą premiery swojego nadchodzącego albumu studyjnego. Longplay ujrzy światło dzienne 30 sierpnia 2019 roku.

Dwa dni wcześniej - 5 maja 2019 roku - Tool wystąpił na festiwalu "Welcome To Rockville" na Florydzie, gdzie wykonał dwa nowe utwory: "Descending" i "Invincible".

Po zakończeniu cyklu koncertowego, promującego album "10,000 Days", Tool ograniczył swoją aktywność do krótkich tras i pojedynczych występów, a Maynard James Keenan skupił się na karierze Puscifera. Choć wzmianki o piątym longplayu studyjnym Amerykanów pojawiały się w wywiadach od lat, potencjalna premiera była regularnie przesuwana. Tymczasem zespół uwikłał się w proces cywilny z zakładem ubezpieczeń, w marcu 2015 roku zakończony się na korzyść Toola.

W lutym 2018 roku Adam Jones poinformował, że Maynard James Keenan pracuje nad tekstami na następcę "10,000 Days". Sesja nagraniowa miała się rozpocząć miesiąc później.

Przypominamy, że Tool zagra 11 czerwca 2019 roku w hali "Tauron Arena" w Krakowie w ramach "Impact Festival". Nadchodzący koncert będzie pierwszą wizytą zespołu na polskiej ziemi od dwunastu lat. Poprzednim razem zespół Maynarda Jamesa Keenana i Adama Jonesa wystąpił 12 sierpnia 2007 roku w katowickim "Spodku".

Na "Impact Festival" zaprezentują się również Alice In Chains, Black Rebel Motorcycle Club, Uncle Acid & The Deadbeats, 1000mods i Fiend.

Komentarze
Dodaj komentarz »