zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 30 maja 2020

Mayhem podpisał kontrakt z Century Media Records

9.05.2019 12:32  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Weterani black metalu z Mayhem podpisali kontrakt płytowy z wytwórnią Century Media Records. Pod jej egidą ukaże się szósty longplay studyjny zespołu. Datę jego premiery ustalono na 25 października 2019 roku.

Mayhem, Katowice 20.10.2017, fot. Verghityax
Mayhem, Katowice 20.10.2017, fot. Verghityax

Zespół powołali do życia w 1984 roku Necrobutcher i Manheim, pierwotnie posługując się nazwą Musta. Po dołączeniu Euronymousa muzycy przemianowali się na Mayhem, inspirując się utworem Venom, pt. "Mayhem with Mercy". W trójkę Norwegowie zarejestrowali "Pure Fucking Armageddon", swoją debiutancką demówkę.

W początkowym okresie działalności formacja korzystała z pomocy Messiaha i Maniaka na potrzeby zaplanowanych koncertów i sesji nagraniowych. W roku 1988 skład zasilili Dead na wokalu i Hellhammer na perkusji.

Pierwszy longplay studyjny Mayhem, pt. "De Mysteriis Dom Sathanas", uważany jest za jedno z najważniejszych dokonań w historii black metalu. Premiera miała miejsce 24 maja 1994 roku. Prace nad utworami rozpoczęły się już w 1987 roku, lecz z powodu samobójstwa Deada i zabójstwa Euronymousa płyta ukazała się z dużym opóźnieniem. Wokale na album nagrał Attila Csihar, partie basu Varg Vikernes, a perkusji Hellhammer. Sesja odbyła się w "Grieg Hall" w norweskim Bergen.

Dyskografię studyjną Mayhem zamyka "Esoteric Warfare". Ukazał się on 23 maja 2014 roku za sprawą francuskiej Season of Mist.

Tagi: Mayhem
Komentarze
Dodaj komentarz »