zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 września 2020

Outre, Brudny Skurwiel i Lament na "FOAD Fest"

14.05.2019 12:28  autor: Verghityax, źródło: profil FOAD Concept na Facebooku

Do składu trzeciej edycji "FOAD Fest" w Krakowie dołączyły formacje Outre, Brudny Skurwiel i Lament. Wcześniej swój udział potwierdziły Dodheimsgard, Bolzer, Blaze of Perdition, Anima Damnata, Deus Mortem i Matterhorn. Festiwal odbędzie się w dniach 29 i 30 listopada 2019 roku w klubie "Zet Pe Te".

Outre promować będzie "Hollow Earth", swój drugi longplay studyjny. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 26 października 2018 roku za sprawą Debemur Morti Productions.

"Hollow Earth" to pierwsze dokonanie Outre z Mateuszem Zborowskim na wokalu. Dołączył on do zespołu w 2017 roku. Wcześniej rolę wokalisty na potrzeby tras koncertowych pełnił Heretik Hellstorm z Ragehammer. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Impressive Art Studio" pod okiem Przemysława Nowaka.

Brudny Skurwiel powstał w 2013 roku. Tworzy muzykę z pogranicza black, speed i thrash metalu. Formacja wypuściła debiutancką kasetę, pt. "Thrashing Violence!", a następnie kolejne dwie demówki ("Fuck & Thrash" i "Satanik Thrash!") oraz split z Nunslaughter na winylu. W roku 2016 skład opuścił wokalista Fapi, a jego obowiązki przejął gitarzysta Łąka.

Lament to blackmetalowa formacja z Tarnowa, działająca od 2015 roku. Jeszcze w tym samym roku muzycy wypuścili debiutancką demówkę, pt. "Suicide Eve". Zawarty na niej materiał, poszerzony o dodatkową kompozycję i dwa covery, znalazł się później na EP-ce, również zatytułowanej "Suicide Eve".

29-30.11 - Kraków, "Zet Pe Te"
Bilety: 85 zł (bilet jednodniowy w przedsprzedaży), 100 zł (bilet jednodniowy w dniu koncertu), 160 zł (karnet w przedsprzedaży) i 180 zł (karnet w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »