zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 maja 2022

Jubileuszowe koncerty The Gathering

18.05.2019 15:16  autor: Verghityax, źródło: progresja.com

Formacja The Gathering zapowiedziała jubileuszową trasę koncertową z okazji trzydziestolecia rozpoczęcia działalności. W Polsce zaplanowano jeden koncert. Odbędzie się on 21 września 2019 roku w klubie "Progresja Music Zone".

Grupa została założona w 1989 roku w holenderskim Oss przez dwóch braci - Hansa i Rene Ruttenów oraz Barta Smitsa. Nazwę muzycy zaczerpnęli z filmu "Nieśmiertelny" z Christopherem Lambertem w roli głównej. Zgromadzenie oznaczało zebranie się wszystkich nieśmiertelnych pozostałych przy życiu w jednym miejscu.

Początkowo stylistyka zespołu oscylowała pomiędzy doom metalem a metalem gotyckim. Przełom w karierze Holendrów nastąpił w 1995 roku wraz z wydaniem albumu "Mandylion", ich pierwszego dokonania z Anneke van Giersbergen na wokalu. Na piątym longplayu studyjnym, zatytułowanym "How to Measure a Planet?", formacja fundamentalnie zmieniła swoje brzmienie, kierując się w stronę rocka alternatywnego.

Od 2009 roku stanowisko wokalistki w The Gathering piastuje Silje Wergeland. Zespół nagrał z nią trzy longplaye studyjne, z których ostatni, pt. "Afterwords", pochodzi z 2013 roku.

W ciągu trzech dekad grupa wydała jedenaście longplayów studyjnych, sześć koncertowych i cztery EP-ki.

21.09 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
Bilety: 99 zł (do 31 lipca), 109 zł (do 20 września) i 125 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »