zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 czerwca 2019

Graveyard na "Soulstone Gathering 2019"

23.05.2019 15:36  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Reaktywowany Graveyard dołączył do składu tegorocznej edycji "Soulstone Gathering", wcześniej swój udział potwierdziły Elephant Tree, Mars Red Sky, Dvne, Conan i Mr. Bison. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 8 do 10 listopada w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie.

Graveyard reaktywował się w styczniu 2017 roku, zaledwie cztery miesiące po zakończeniu działalności. Do kapeli wrócili gitarzysta i wokalista Joakim Nilsson, basista Truls Morck i gitarzysta Jonatan Larocca-Ramm. Perkusista Axel Sjoberg postanowił kontynuować karierę w grupie Big Kizz, jego miejsce w Graveyard zajął Oskar Bergenheim.

Szwedzi promują obecnie "Peace", swój piąty longplay studyjny. Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 25 maja 2018 roku pod egidą Nuclear Blast, znalazło się na nim dziesięć utworów, które muzycy zarejestrowali w "Park Studios" w Sztokholmie. Nad produkcją materiału czuwali Chips Kiesbye i Stefan Boman.

Graveyard powstał w 2006 roku w Goteborgu. W skład formacji weszli Joakim Nilsson, Rikard Edlund, Axel Sjoberg i Truls Morck. Dwa lata później światło dzienne ujrzał debiutancki album Szwedów, zatytułowany po prostu "Graveyard". Wkrótce potem basista Rikard Edlund opuścił kapelę, a jego miejsce zajął Jonatan Larocca-Ramm. Od tego czasu pod szyldem Graveyard ukazały się jeszcze cztery longplaye studyjne: "Hisingen Blues", "Lights Out", "Innocence & Decadence" i "Peace".

Karnety na "Soulstone Gathering 2019" można nabyć w cenie 240 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »