zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 27 listopada 2020

The 69 Eyes wypuścił singiel "27 & Done"

26.05.2019 12:42  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Finowie z The 69 Eyes udostępnili singiel "27 & Done", zwiastujący album "West End". Premiera płyty planowana jest na 13 września 2019 roku pod banderą Nuclear Blast.

"West End" stanowić będzie dwunasty longplay studyjny w dorobku zespołu. W sesji nagraniowej gościnnie udział wzięli Wednesday 13, Dani Filth z Cradle of Filth oraz Calico Cooper z Beasto Blanco.

Pierwszy krok na drodze do kariery muzycy The 69 Eyes postawili w 1989 roku jako zespół glamowy, jednak wkrótce do ich twórczości przenikać zaczęła estetyka muzyczna takich grup, jak The Sisters of Mercy czy The Cult. W skład kapeli weszli Jyrki 69 na wokalu, Timo-Timo i Bazie na gitarach, Archzie na basie i Lotto na perkusji. Jedyna zmiana składu nastąpiła w roku 1992, gdy Jussi 69 zastąpił dotychczasowego bębniarza. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał debiutancki "Bump 'n' Grind".

Sukces przyniósł formacji czwarty album studyjny, zatytułowany "Wasting the Dawn" z 1999 roku, wypuszczony przez Roadrunner Records. Płytę promował singiel o tym samym tytule. Do utworu powstał również teledysk, w którym gościnnie wystąpił lider HIM - Ville Valo. Większość wydawnictw The 69 Eyes pokryła się złotem, a niektóre także platyną.

2 listopada 2019 roku The 69 Eyes wyruszy w europejską trasę koncertową, promującą album "West End". W jej ramach formacja zagra również w Polsce, występ odbędzie się 11 listopada w klubie "Stary Klasztor" we Wrocławiu.

Tagi: The 69 Eyes
Komentarze
Dodaj komentarz »