zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 4 grudnia 2023

Psychoformalina pokazała teledysk do "Jak tam?"

18.06.2023 09:50  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Psychoformaliny na Facebooku

Zaprezentowano teledysk do "Jak tam?" zimnofalowego zespołu Psychoformalina. Utwór pochodzi z albumu "Chimera", wydanego 27 lutego 2023 roku przez Bat-Cave Productions. Wideoklip przygotowała Litt Mistt.

Założona we Wrocławiu i działająca z przerwami Psychoformalina zadebiutowała na scenie w 1992 roku. Zimnofalowa grupa opisuje siebie, równocześnie rozwijając swoją nazwę, jako "psychogeniczną formację literacko-muzyczną". Przez lata zespół tworzyli wokalista Mariusz "Marian" Wójcik, gitarzysta Miras "Mi-1" Majsiak, basista Piotr "Piter" Bernatowicz i perkusista Łukasz Wójcik. Skład ten zarejestrował albumy "Psychoformalina" z 2008 roku i "Ewakuacja" z 2011 roku. W marcu 2017 roku nowym wokalistą ogłoszono Bartka Glanca, udzielającego się wcześniej w grupie Von Kossel. Następca Mariusza Wójcika obsługuje też instrumenty klawiszowe i perkusyjne. Trzeci album Psychoformaliny, zatytułowany po prostu "3...", ukazał się 29 lutego 2020 roku.

W lutym 2022 roku, w studiu Wrocławskiego Teatru Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego, zespół nagrał materiał na swój czwarty długograj. Realizacją, miksami i masteringiem "Chimery" zajął się Szymon Tomczyk.

Lista utworów:

1. Escape Room
2. Izolacja Kontrola Dyscyplina
3. Jak tam?
4. Ciężko urodzeni
5. Nielot
6. Z siatką na motyle
7. Chimera
8. Obrotowe siły pędu

W marcu 2023 roku Psychoformalina ogłosiła, że perkusistę Łukasza Wójcika zastąpił w składzie Michał Szczypek, grający dotychczas w Give Up to Failure.

Na wydanej 20 maja 2023 roku przez Zima Records i NoPasaran Records kompilacji "Najmłodsza generacja" ukazał się niepublikowany wcześniej utwór grupy zatytułowany "Marsz". Nagranie pochodzi z sesji albumu "3...".

Przypominamy, że Psychoformalina zagra 13 lipca 2023 roku na "Castle Party" w Bolkowie, na "Scenie Parkowej". Wstęp na imprezę tego dnia będą mieli tylko posiadacze karnetów, obecnie dostępnych w cenie 599 zł. Na trwającym od 13 do 16 lipca festiwalu zaprezentować się ma ponad czterdzieści zespołów, w tym m.in. Laibach, The 69 Eyes, Deine Lakaien, Therion, Runika, Decadent Fun Club, Ariadne's Thread, Las Trumien i Entropia.

Komentarze
Dodaj komentarz »