zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 24 lutego 2020

ARRM i Lonker See na "Soulstone Gathering 2019"

29.05.2019 09:16  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Do składu tegorocznej edycji "Soulstone Gathering" dołączyły formacje ARRM i Lonker See. Wcześniej swój udział potwierdziły Graveyard, Elephant Tree, Mars Red Sky, Dvne, Conan i Mr. Bison. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 8 do 10 listopada w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie.

ARRM, Katowice 21.07.2017, fot. Verghityax
ARRM, Katowice 21.07.2017, fot. Verghityax

ARRM powstał zimą 2010 roku jako solowy projekt gitarzysty Artura Rumińskiego z Thaw. W pierwszej fazie działalności skład uzupełnił basista Rafał Miciński, którego potem zastąpił Maciej Śmigrodzki.

Pod koniec 2012 roku muzycy ARRM zawiesili działalność, żeby skoncentrować się na innych projektach. Przerwa trwała do marca 2016 roku. Do składu ponownie dołączył Rafał Miciński, a Maciej Śmigrodzki zamienił instrument na klawisze. Stanowisko perkusisty przypadło Michałowi Leksowi.

Sesja nagraniowa "ARRM" - debiutanckiego longplaya studyjnego - miała miejsce w studiu "Maq Records" pod okiem Haldora Grunberga. Materiał nagrany został na setkę.

Dyskografię Lonker See zamyka album zatytułowany "One Eye Sees Red". Ukazał się on 5 kwietnia 2018 roku za sprawą Instant Classic. Na zawartość wydawnictwa składają się trzy kompozycje, które zespół zarejestrował w ciągu dwóch dni w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga.

Lonker See to projekt muzyczny Bartosza Borowskiego, który zaprosił do udziału basistkę i wokalistkę Joannę Kucharską. W sierpniu 2015 roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel, pt. "Solaris pt. 1 & 2". Wkrótce potem skład formacji poszerzył się o perkusistę Michała Gosa i saksofonistę Tomasza Gadeckiego. Jako kwartet zespół zarejestrował debiutancką EP-kę, pt. "Split Image". Na płycie znalazł się również wydany uprzednio singiel. Materiał ujrzał światło dzienne 6 kwietnia 2016 roku.

Karnety na "Soulstone Gathering 2019" można nabyć w cenie 240 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »