zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 28 października 2021

Szczegóły "Metal Mine Festival 2019"

31.05.2019 15:45  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Mine" na Facebooku

Organizator czwartej edycji "Metal Mine Festival" poinformował, że bilety na wydarzenie trafią do sprzedaży 1 czerwca 2019 roku. Festiwal zaplanowano na 24 sierpnia 2019 roku na terenie "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia" w Wałbrzychu. Swój udział potwierdziły zespoły Asphyx, Harakiri For The Sky, Embrional, Rosk, Entropia, Spatial i Devilish Impressions.

Asphyx, Ostry Grun 23.07.2016, fot. Verghityax
Asphyx, Ostry Grun 23.07.2016, fot. Verghityax

Asphyx promuje obecnie swój ostatni album studyjny, pt. "Incoming Death". Na płycie znalazło się jedenaście autorskich kompozycji, które grupa Martina van Drunena zarejestrowała pod okiem Dana Swano. Jest to pierwsze dokonanie formacji z perkusistą Stefanem Huskesem, który zastąpił Boba Bagchusa w 2014 roku. Premiera "Incoming Death" odbyła się 30 września 2016 roku pod banderą Century Media Records.

Asphyx założyli w 1987 roku perkusista Bob Bagchus i gitarzysta Tony Brookhuis. Skład uzupełnił basista i wokalista Christian Colli. Gdy trzy lata później zespół nagrywał materiał na "The Rack", swój pierwszy longplay studyjny, Bob Bagchus pozostawał jedynym założycielem czynnie udzielającym się w grupie. Stanowisko gitarzysty objął Eric Daniels, z kolei za mikrofonem stanął Martin van Drunen, który nieco wcześniej rozstał się z Pestilence. W trójkę muzycy zarejestrowali jeszcze album "Last One on Earth". Obok "The Rack" jest on uznawany za jedno z najważniejszych dokonań w dorobku Asphyx.

Austriacka grupa Harakiri For The Sky ogrywa obecnie "Arson", swój czwarty longplay studyjny. Jego premiera miała miejsce 16 lutego 2018 roku pod banderą Art of Propaganda. Partie perkusyjne na potrzeby wydawnictwa zarejestrował Kerim Lechner, bębniarz Septicflesh.

Embrional promować będzie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Evil Dead". Ukazał się on 10 stycznia 2019 roku własnym sumptem zespołu w nakładzie tysiąca egzemplarzy. Materiał zarejestrowany został pod okiem Arka Malczewskiego z "Sound Division Studio". Okładkę przygotował Rafał Wechterowicz.

Warszawski Rosk nadal ogrywa swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "Miasma". Na wydawnictwie znalazły się cztery autorskie kompozycje. Wszystkie partie instrumentalne zespół nagrał w warszawskim "Nebula Studio", a ścieżki wokalne w "URW Studio". Za miksy i mastering odpowiada Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Okładkę wykonał szwedzki rysownik i fotograf Sagby. Premiera płyty miała miejsce 11 stycznia 2017 roku.

28 września 2018 roku pod egidą Arachnophobia Records ukazał się trzeci album Entropii, zatytułowany "Vacuum". Materiał nagrany został w "Raven Studio" z pomocą realizatora Andrzeja Dziadka. Za produkcję odpowiada Maciej Wiergowski. Oprawę graficzną albumu wykonał Kuba Sokólski.

Spatial promować będzie swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Continuum". Materiał zarejestrowany został w "Studio Młyn" pod okiem Piotra Nowaka, w sesji gościnnie udział wzięła Anna Achtelik z zespołu As Night Falls.

Devilish Impressions wydał w 2017 roku swój czwarty longplay studyjny, zatytułowany "The I". Już po premierze z zespołem rozstali się basista Vraath i perkusista Icanraz. W roku 2018 skład zasilili Isemal na gitarze i Avernatvs na bębnach.

Wraz z czwartą edycją "Metal Mine Festival" zmienia swoją formułę, przenosząc się z wolnego powietrza do obiektu zamkniętego.

24.08 - Wałbrzych, "Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia"
Bilety: 80 zł (do 26 czerwca), 85 zł (od 27 czerwca do 18 sierpnia) i 95 zł (od 19 sierpnia)

Komentarze
Dodaj komentarz »