zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 25 września 2021

Paul D'Amour dołączył do Ministry

31.05.2019 18:28  autor: Verghityax, źródło: blabbermouth.net

Paul D'Amour - były basista Tool - dołączył do zespołu Ministry. Muzyk zadebiutuje z grupą Ala Jourgensena podczas letniej trasy koncertowej po Europie. Rozpocznie się ona 16 czerwca 2019 roku w Austrii.

fot. Liz Walton
fot. Liz Walton

Paul D'Amour był jednym ze współzałożycieli Tool w 1990 roku. Zarejestrował on z kapelą debiutancką EP-kę "Opiate", longplay studyjny "Undertow" oraz wziął udział w nagraniach demo do albumu "Aenima". W roku 1995 rozstał się z Tool z powodu różnic na tle osobistym, a jego miejsce zajął Justin Chancellor. Ala Jourgensena Paul D'Amour poznał w 1992 roku na festiwalu "Lollapalooza".

Ministry promuje obecnie swój czternasty longplay studyjny, zatytułowany "AmeriKKKant". Premiera płyty miała miejsce 9 marca 2018 roku pod egidą Nuclear Blast Records. Sesja nagraniowa odbyła się w kalifornijskim "Caribou Studios" w okresie od stycznia do maja 2017 roku. Produkcją zajął się lider i wokalista zespołu - Al Jourgensen. Do pracy przy albumie zaproszeni zostali w charakterze gości DJ Swamp, Burton C. Bell z Fear Factory, Arabian Prince i Lord Of The Cello.

W październiku 2018 roku Al Jourgensen rozpoczął pracę nad piętnastym longplayem studyjnym grupy. Miesiąc później muzyk poinformował, że pogodził się z Paulem Barkerem, byłym basistą i producentem Ministry, który uznawany jest, obok Ala Jourgensena, za jednego z głównych twórców brzmienia zespołu.

Ministry powstał w 1981 roku w Chicago z inicjatywy Ala Jourgensena. Po wydaniu debiutanckiego "With Sympathy" formacja porzuciła synth-popową stylistykę, by odbyć krótki romans z EBM i ostatecznie zostać jednym z pionierów industrialnego metalu. Na przełomie lat 80. i 90. grupa wydała swoje najważniejsze albumy: "The Land of Rape and Honey", "The Mind Is a Terrible Thing to Taste" i "Psalm 69".

Przypominamy, że Ministry wystąpi na festiwalu "Wschód Kultury - Inne Brzmienia Art'n'Music Festival 2019". Wydarzenie odbędzie się w dniach od 27 do 30 czerwca w Lublinie, Ministry zagra 29 czerwca. Na liście potwierdzonych wykonawców znaleźli się również The Herbaliser, Brain Damage, Alexander Hacke & Danielle de Picciotto, Dezerter, Shalosh, AKDK, Wrekmeister Harmonies i We Will Fail.

Komentarze
Dodaj komentarz »