zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 1 grudnia 2020

Rozłam w Weedpecker

1.06.2019 12:42  autor: Verghityax, źródło: profil Weedpecker na Facebooku

W warszawskiej grupie Weedpecker nastąpiły zmiany personalne - z zespołem rozstał się gitarzysta i współzałożyciel Bartosz Dobry, a także basista Karol Melak i perkusista Piotr Kuks. Gitarzysta i wokalista Wyro będzie kontynuował działalność z nowymi muzykami.

Weedpecker, Chorzów 22.04.2018, fot. Verghityax
Weedpecker, Chorzów 22.04.2018, fot. Verghityax

W oświadczeniu zespołu czytamy: "Mamy wam do zakomunikowania ważne wieści odnośnie składu Weedpecker. Postanowiliśmy z Bartkiem, że nasze muzyczne drogi rozejdą się. To, że jesteśmy braćmi, uczyniło tą decyzję jeszcze trudniejszą. Bartek był w Weedpecker od samego początku, zarejestrował z nami wszystkie albumy i zagrał niezliczone koncerty.

Bartek, ukochany bracie, dziękuję ci z głębi serca za wspólny czas. Twój wkład w Weedpecker był olbrzymi, zawsze będziesz członkiem zespołu. Życzę ci samych sukcesów. Jestem pewien, że wkrótce usłyszymy o twojej nowej, świetnej kapeli.

Z uwagi na zaistniałą sytuację Weedpecker żegna się również z Kuksem i Karolem. Obaj są bliskimi przyjaciółmi Bartka i będą grali z nim dalej. Dzięki, chłopaki, że wytrzymaliście ze mną tak długo. Na każdym koncercie dawaliście z siebie wszystko. Jestem wam wdzięczny za wszystkie spędzone wspólnie chwile.

Niestety, zmuszeni jesteśmy odwołać trasę, którą mieliśmy zagrać w Niemczech i Francji. Przepraszamy każdego z organizatorów, przyjedziemy najszybciej, jak się da.

Co dalej z Weedpecker? Coś musi się skończyć, by coś mogło się zacząć. Nowi muzycy zostali już wybrani i przygotowują się w pocie czoła. Więcej szczegółów poznacie niebawem. Plan nie uległ zmianie, zrobimy kolejny album, możecie być tego pewni".

Tagi: Weedpecker
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Rozłam w Weedpecker
CozzY
CozzY (wyślij pw), 2019-06-01 20:18:14 | odpowiedz | zgłoś
Ja pierdykam, lubię Weedpecker a nie miałem pojęcia że to Polacy. Niedawno dowiedziałem się, że Bezlebong jest też z Polski :)
re: Rozłam w Weedpecker
Lukasss
Lukasss (wyślij pw), 2019-06-02 10:53:50 | odpowiedz | zgłoś
Heh, nieźle. A wiesz, że Dopelord, Major Kong i Spaceslug też nasi? ;) Sam news niedobry, widziałem ich niedawno na żywo z trzema powyższymi kapelami i było świetnie.
re: Rozłam w Weedpecker
CozzY
CozzY (wyślij pw), 2019-06-02 11:52:43 | odpowiedz | zgłoś
Zielonego pojęcia nie miałem :) W sumie to tylko Dopelord znam, tych dwóch kolejnych nie miałem jeszcze okazji. W sumie to chyba od roku mnie wzięło na ten rodzaj metalu, czyli chyba stoner/doom. Na dobrą sprawę to nawet nie wiem co to za gatunek, ale to rzecz trzeciorzędna. Najważniejsza jest zajebista muza. W sumie to niewiele innych rzeczy słucham ponad Elder, Somali Yacht Club, Stoned Jesus, Weedpecker, Belzebong, Naxatras, Grotto czy Windhand.

Może nie dokładnie w tym samym stylu ale spokojnie do posłuchania i zaskakująco dobra jest ostatnia płyta Boss Keloid "Melted on the inch". Polecam wszystkim
re: Rozłam w Weedpecker
Lukasss
Lukasss (wyślij pw), 2019-06-02 14:32:30 | odpowiedz | zgłoś
Ha! Właściwie wszystkie ekipy godne polecenia, chociaż Major Kong ostatnio odpłynął w kierunku, który mnie jakoś szczególnie nie rusza. A na koncercie Elder akurat byłem... wczoraj. Świetny był.
re: Rozłam w Weedpecker
von reznicek (gość, IP: 89.64.63.*), 2019-06-04 18:04:57 | odpowiedz | zgłoś
Stoned Jesus to z kolei Ukraińcy
re: Rozłam w Weedpecker
Krasnal Adamu
Krasnal Adamu (wyślij pw), 2019-06-02 14:04:33 | odpowiedz | zgłoś
Że Major Kong jest z Polski, też się niedawno zdziwiłem. Może mylił mi się z Kongh.