zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 25 września 2022

The Sixpounder i Minetaur zagrają przed DevilDriver

1.06.2019 09:37  autor: Verghityax, źródło: Knock Out Productions

Formacje Minetaur i The Sixpounder otworzą nadchodzący koncert DevilDriver w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się 16 września 2019 roku w klubie "Proxima".

Minetaur przyjedzie ze swoim ostatnim wydawnictwem studyjnym: EP-ką, zatytułowaną "Power Tools". Materiał zarejestrowany został w dniach 23 i 24 lutego 2019 roku w stołecznym "Nebula Studio". Realizacją, miksami i masteringiem zajął się Haldor Grunberg z "Satanic Audio". Na potrzeby albumu zespół przygotował pięć autorskich kompozycji. Jest to pierwsze dokonanie Minetaur z Jakubem "Kosą" Kossakowskim na wokalu. Dołączył on do kapeli w październiku 2018 roku, zastępując Bartosza Naumana.

The Sixpounder nadal promuje swój trzeci longplay studyjny, zatytułowany "True to Yourself". Na płycie znalazło się trzynaście autorskich kompozycji, za których produkcję odpowiada Daniel Bergstrand. Premiera odbyła się 14 marca 2016 roku.

Już po wydaniu płyty z zespołem rozstali się basista Jar O'Big Bottom i gitarzysta Mike the Shredding Noodle.

Dyskografię DevilDriver zamyka "Outlaws 'til the End: Vol. 1", ósmy longplay studyjny w dorobku zespołu. Płytę wypełniły covery dwunastu utworów country, w tym "Whiskey River", "Ghost Riders in the Sky", "Outlaw Man" i "Copperhead Road". W sesji nagraniowej udział wzięli zaproszeni goście: Hank Williams III, Randy Blythe i Mark Morton z Lamb of God, John Carter Cash, Wednesday 13, Lee Ving, Brock Lindow z 36 Crazyfists i Burton C. Bell z Fear Factory. Materiał trafił do sprzedaży 6 lipca 2018 roku za sprawą Napalm Records.

W marcu 2019 roku Dez Fafara poinformował, że praca nad kolejnym wydawnictwem DevilDriver dobiega końca. Będzie to podwójny album konceptualny. Na jego zawartość złoży się dwadzieścia kompozycji. Do roli producenta muzycy ponownie zaangażowali Steve'a Evettsa.

Dez Fafara powołał DevilDriver do życia w 2002 roku w następstwie rozpadu Coal Chamber. Pozostaje on jedynym stałym członkiem grupy.

16.09 - Warszawa, "Proxima"
Bilety: 80 zł (przedsprzedaż) i 90 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »