zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 24 czerwca 2021

Sautrus zawiesza działalność

1.06.2019 18:48  autor: Verghityax, źródło: profil Sautrus na Facebooku

Zespół Sautrus poinformował o rozstaniu z gitarzystą i współzałożycielem Michałem Nowakiem. W związku z tym działalność grupy zostaje zawieszona na czas nieokreślony.

Sautrus, Aleksandrów Łódzki 9.09.2017, fot. Verghityax
Sautrus, Aleksandrów Łódzki 9.09.2017, fot. Verghityax

W oświadczeniu Sautrus czytamy: "Z przykrością informujemy, że Michał Nowak, gitarzysta i zarazem współzałożyciel Sautrus, postanowił opuścić szeregi naszej kapeli. W związku z tym działalność zespołu zostaje zawieszona.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli przez te lata z nami!

Dziękujemy organizatorom festiwali oraz koncertów klubowych, na których gościliśmy, dziękujemy osobom, które pomagały nam i wspierały nas przy poszczególnych produkcjach, a także przy codziennej działalności zespołu, a nade wszystko dziękujemy naszym fanom".

Dyskografię Sautrus zamyka "Anthony Hill", drugi longplay studyjny w dorobku kapeli. Sesja nagraniowa rozpoczęła się 1 maja 2015 roku w "Highwave Studio" w Gdyni, materiał zarejestrowany został w ciągu pięciu dni. Płyta trafiła do sprzedaży 12 maja 2017 roku pod egidą Pink Tank Records.

Sautrus powstał w 2010 roku jako zespół inspirujący się dokonaniami Led Zeppelin, Black Sabbath, Sleep, Kyuss i Electric Wizard. Dwa lata później muzycy wypuścili swoją debiutancką EP-kę, zatytułowaną "Kuelmaggah Mysticism: The Prologue". Składający się z trzech utworów materiał wyprodukował Jan Galbas.

Tagi: Sautrus
Komentarze
Dodaj komentarz »