zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 15 czerwca 2021

Polska Arkona i Popiół na "Zaćma Festival"

5.06.2019 12:24  autor: Verghityax, źródło: Zaćma Visual Studio

W klubie "Liverpool" we Wrocławiu odbędzie się 27 września 2019 roku "Zaćma Festival". Swój udział w wydarzeniu potwierdziły: polska Arkona, Popiół, Azel's Mountain i Discordia.

Arkona promować będzie swoje ostatnie wydawnictwo studyjne, pt. "Lunaris" - jest to szósty longplay studyjny w dorobku grupy. Następca "Chaos.Ice.Fire" zarejestrowany został w "Church of Chaos Studio" i "Metal Sound Studio", za miksy i mastering odpowiada poznańskie "Left Hand Sounds". Premiera odbyła się 4 listopada 2016 roku pod banderą Debemur Morti Productions.

W 2015 roku Khorzon zaangażował do współpracy gitarzystę Nechrista, rok później skład zespołu uzupełnili Zaala na bębnach i Drac na basie. "Lunaris" to pierwsze studyjne dokonanie Arkony nagrane z nowymi muzykami - bez Draca, który nie brał udziału w sesji nagraniowej.

Popiół tworzą muzycy Thy Worshiper, którzy zaangażowani byli w powstanie albumu "Popiół (Introibo ad Altare Dei)" z 1996 roku. Tuż po jego nagraniu kapela zaczęła pracować nad materiałem na kolejne wydawnictwo, lecz planu nigdy nie udało się sfinalizować, a Thy Worshiper rozpadł się, by w roku 2005 powrócić w odmienionym składzie.

Popiół przyjedzie z albumem "Zabobony". Jego premiera miała miejsce 27 lutego 2019 roku pod egidą Godz Ov War Productions. Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji, z których pierwsza, pt. "Wybiło", powstała ponad dwie dekady temu. Ścieżki gitarowe i wokalne zarejestrowane zostały w "Indigo Wave Atelier", za miksy i mastering odpowiada "Satanic Audio". Okładkę przygotowała Malwina "Kuna" Mieczkowska.

Blackmetalowy Azel's Mountain nadal promuje swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Góra milczenia". Materiał trafił do sprzedaży 22 września 2016 roku pod egidą Werewolf Promotion.

Wrocławska Discordia gra mieszankę death i thrash metalu. Od powstania zespołu w 2012 roku jedynym jego stałym członkiem pozostaje gitarzysta i wokalista Marcin Piełachowski. W roku 2017 kwartet zadebiutował EP-ką "Mass Genocide". Znalazły się na niej cztery autorskie kompozycje oraz cover "Agent Orange" Sodom.

27.09 - Wrocław, "Liverpool"
Start: 19:00
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »