zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 6 kwietnia 2020

Grai wystąpi osiem razy w Polsce

5.06.2019 15:41  autor: Krasnal Adamu, źródło: profile Grai na Facebooku i YouTube

W ramach swojej trasy po Europie rosyjski zespół folkmetalowy Grai ośmiokrotnie zagra w Polsce. Od 7 do 14 czerwca wystąpi kolejno na festiwalach i własnych koncertach klubowych w Santoku, Wólce Bieleckiej, Zgierzu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Chorzowie, a 23 czerwca - w Bielsku-Białej.

Zespół Grai powstał w 2005 r. w mieście Nabierieżnyje Czełny w Republice Tatarstanu, w Rosji. Jego członkowie, inspirujący się twórczością takich grup, jak Skyforger i Korpiklaani, postanowili poruszać się w stylistyce folk metalu i pagan metalu. Czwarty, dotychczas ostatni długograj zespołu, zatytułowany "Piepieł / Ashes", ukazał się w 2017 r. W skład grupy wchodzą obecnie: wokalistka Irina Zybina, wokalistka i flecistka Aliya "Leta", wokalista i gitarzysta Vitold Buznaev, gitarzysta Ruzveld Grai, basista Dani "Skorb" i perkusista Ilnur Zarev.

"Haze-Tour" rozpocznie się w Polsce, od dwóch festiwali.

Grai będzie gwiazdą pierwszego wieczoru "Dni Grodu Santok". W programie imprezy na ten dzień znajduje się występ jeszcze jednego zespołu muzycznego - krakowskiego Ariadne's Thread (Nić Ariadny). Utworzony na początku 2018 r. folkowy projekt poboczny Adrianny Zborowskiej z Netherfell ma w dorobku pięcioutworową EP-kę pt. "From the Very Beginning".

Następnie Rosjanie pokażą się na "XV-leciu Słowiańskiego Grodu w Wólce Bieleckiej". Przed nimi zagra Szelindek - węgierski zespół muzyki dawnej.

Na pierwszym z klubowych koncertów, w Zgierzu, Rosjan supportować będzie łódzki Aether. Melodyjni deathmetalowcy promować będą swój wydany 1 czerwca 2019 r. debiutancki album, zatytułowany "In Embers".

Na wszystkich pozostałych koncertach w Polsce rosyjskiemu zespołowi towarzyszyć będzie Velesar - nowy, folkmetalowy projekt Marcina Wieczorka, byłego wokalisty grup Radogost i Goddess of Sin. Na żywo będzie można usłyszeć utwory z zapowiadanego na 6 lipca 2019 r., jego pierwszego albumu, zatytułowanego "Dziwadła".

Stołeczna Morhana supportować będzie Grai w Warszawie, Wrocławiu i Krakowie. Folkmetalowa grupa powstała w 2006 r. Jedyny dotychczasowy długograj zespołu, zatytułowany "When the Earth Was Forged", ukazał się w 2015 r.

Firlith wspierać będzie Rosjan u siebie, czyli w Krakowie, i w Chorzowie. Istniejąca od kilku lat melodyjnometalowa grupa w 2018 r. zintensyfikowała swoją działalność, nagrała demo, a obecnie pracuje nad debiutanckim albumem.

W gronie supportów w Bielsku-Białej znajdzie się Tholing the Void. Mająca w składzie skrzypaczkę, do stycznia 2018 r. używająca nazwy Soth, grupa łączy w swojej twórczości m.in. doom i black metal.

7.06 - Santok (+ Ariadne's Thread)

8.06 - Wólka Bielecka (+ Szelindek)

9.06 - Zgierz, "Agrafka" (+ Aether)
Bilety: 10 zł (w dniu koncertu)

11.06 - Warszawa, "VooDoo" (+ Morhana, Velesar)
Bilety: 40 zł (w dniu koncertu)

12.06 - Wrocław, "Liverpool" (+ Velesar, Morhana)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

13.06 - Kraków, "Zaścianek" (+ Velesar, Morhana, Firlith)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

14.06 - Chorzów, "Leśniczówka" (+ Velesar, Firlith)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

23.06 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club" (+ Velesar, Tholing the Void)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »