zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 17 maja 2021

Toundra, Sixes i Un na "Soulstone Gathering 2019"

12.06.2019 18:49  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Do składu tegorocznej edycji "Soulstone Gathering" dołączyły formacje Toundra, Sixes i Un. Wcześniej swój udział potwierdziły Graveyard, Elephant Tree, Mars Red Sky, Dvne, Conan, Mr. Bison, ARRM i Lonker See. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 8 do 10 listopada w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie.

Toundra to przedstawiciel hiszpańskiej sceny post-metalowej. Zespół powstał w 2007 roku w Madrycie, od początku funkcjonując bez wokalisty. Kwartet ma na swoim koncie pięć longplayów studyjnych, z których ostatni, pt. "Vortex", miał swoją premierę 27 kwietnia 2018 roku.

Sixes pochodzi z Kalifornii i gra mieszankę sludge i doom metalu. Trzon zespołu stanowią Stephen Cummings na gitarze i wokalu, Hannes Bogacs na drugiej gitarze i Zander Reddis na basie. 1 marca 2018 roku Amerykanie wypuścili swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Methistopheles".

Un to doommetalowy kwartet z Seattle - formację powołali do życia w 2012 roku Monte McCleery, Clayton Wolf i David Wright. Obecnie muzycy promują swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Sentiment". Ukazał się on 28 września 2019 roku pod egidą Translation Loss Records.

Karnety na "Soulstone Gathering 2019" można nabyć w cenie 240 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »