zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 5 grudnia 2020

Lagerstein prezentuje "Dig, Bury, Drink!"

13.06.2019 09:24  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i profil Lagersteina na Facebooku

Australijska grupa Lagerstein opublikowała "Dig, Bury, Drink!" - pierwszy teledysk promujący album "25/7", który ukaże się 23 sierpnia 2019 r. nakładem założonej przez zespół wytwórni Kegstand Records. Reżyserią klipu zajął się Clint Lewis.

Lagerstein powstał w 2010 r. w Queensland. Grupa wykonuje folk metal inspirowany tematyką piracką. Debiutowała albumem "Drink 'Til We Die" z 2012 r. W 2016 r. ukazał się jego następca, zatytułowany "All For Rum & Rum For All".

"25/7", trzeci album w dorobku zespołu, nagrany został w "Studio Fredman" pod okiem Fredrika Nordstroma, który zajął się również miksami i masteringiem. Okładkę wykonał Justine Malcontento.

W skład zespołu wchodzą obecnie wokalista Captain Gregarrgh, gitarzyści The Majestic Beast i Neil Rummy Rackers, basista Lucky the Great, skrzypek Mother Junkst, klawiszowiec Jacob i perkusista Rusty Timbers.

W sierpniu i wrześniu, w ramach "Endless Rum European Tour", Lagerstein supportowany przez Deloraine zagra trzykrotnie w Polsce. Po dwa razy towarzyszyć będą im grupy Wolfarian, Put' Solntsa i Morhana. Koncerty planowane na 27 czerwca w klubie "Bunkier" w Gdańsku i 29 czerwca w "Starej Piwnicy" we Wrocławiu, podczas których Lagerstein miał supportować rosyjską grupę folkmetalową Kalevala, zostały odwołane.

Deloraine założony został w 2017 r. w czeskim Brnie. Zespół wykonuje akustyczną muzykę folkową, w której usłyszeć można m.in. skrzypce, flet i żeński wokal. Debiutował w 2018 r. albumem pt. "Swallow".

Wolfarian również pochodzi z Brna. Ośmioosobowa grupa gra symfoniczny folk metal. W dorobku ma dwa albumy: "Far Away in the North" z listopada 2015 r. i wydany w styczniu 2019 r. "Beyond the Ninth Wave".

Moskiewski Put' Solntsa założony został w 2006 r. przez byłego wokalistę grupy Butterfly Temple. Jego muzykę zalicza się do nurtu pagan thrash metal. Debiutem fonograficznym zespołu był minialbum "My North" z 2008 r.

Folkmetalowa grupa Morhana powstała w 2006 r. w Warszawie. Jedyny dotychczasowy długograj zespołu, zatytułowany "When the Earth Was Forged", ukazał się w 2015 r.

29.08 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club" (+ Deloraine, Wolfarian, Morhana)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

30.08 - Warszawa, "VooDoo" (+ Deloraine, Wolfarian, Put' Solntsa, Morhana)
Bilety: 40 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu)

10.09 - Kraków, "Zaścianek" (+ Deloraine, Put' Solntsa)
Bilety: 30 zł (przedsprzedaż) i 40 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »