zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

White Lies zagra "To Lose My Life..." w całości

13.06.2019 15:26  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Brytyjska grupa White Lies zagra serię koncertów, podczas których w całości wykona swój debiutancki album studyjny, zatytułowany "To Lose My Life...". W Polsce zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 20 listopada 2019 roku w klubie "Stodoła" w Warszawie.

White Lies założony został w październiku 2007 roku przez muzyków Fear of Flying, kiedy doszli do wniosku, że ich nowy materiał nie pasuje do stylu gry macierzystej formacji. Po dwóch miesiącach prób Anglicy zadebiutowali pod nazwą White Lies na scenie "Bar & Kitchen" w Londynie. W ciągu kilku następnych dni otrzymali propozycje kontraktu od wielu wytwórni, spośród których wybrali Fiction Records. W 2008 roku światło dzienne ujrzały pierwsze single - "Unfinished Business" i "Death" - a zespół wyruszył w trasę po Wielkiej Brytanii.

Pierwszy longplay studyjny, pt. "To Lose My Life...", trafił do sprzedaży 19 stycznia 2009 roku pod banderą Fiction Records i Geffen Records. Składający się z dziesięciu utworów materiał muzycy nagrali w "ICP Studios" w Brukseli i "Kore Studios" w zachodnim Londynie. Produkcją zajęli się Ed Buller i Max Dingel. Wchodząc do studia, muzycy mieli tylko pięć gotowych kompozycji. Resztę napisali w trakcie sesji. "To Lose My Life..." osiągnął pierwsze miejsce na brytyjskiej liście sprzedaży w 2009 roku.

Bilety na warszawski koncert White Lies dostępne będą w ogólnej sprzedaży od 14 czerwca od godziny 10:00 na stronie LiveNation.pl.

Tagi: White Lies
Komentarze
Dodaj komentarz »