zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 19 czerwca 2019

Yawning Man wróci z albumem "Macedonian Lines"

13.06.2019 18:51  autor: Verghityax, źródło: Purple Sage PR

Pionierzy pustynnego rocka psychodelicznego z Yawning Man zapowiedzieli premierę albumu "Macedonian Lines". Płyta trafi do sprzedaży 14 czerwca 2019 roku za sprawą Heavy Psych Sounds Records.

Na potrzeby "Macedonian Lines" zespół przygotował sześć autorskich kompozycji. Wszystkie zarejestrowane zostały w "Gatos Trail Studio" na pustyni w Joshua Tree.

Lista utworów:

1. Virtual Funeral
2. Macedonian Lines
3. Melancholy Sadie
4. Bowie's Last Breath
5. I'm Not a Real Indian (But I Play One On TV)
6. I Make Weird Choices

Yawning Man powstał w 1986 roku w La Quinta w Kalifornii i jako jeden z pierwszych zespołów wystąpił z inicjatywą grania na pustyni, inspirując formacje takie jak Kyuss. W skład Yawning Man weszli Gary Arce, Alfredo Hernandez, Mario Lalli i Larry Lalli, z czego dwaj ostatni uformowali w późniejszym okresie Fatso Jetson.

W początkowym okresie działalności Kalifornijczycy zarejestrowali kilkadziesiąt kompozycji, jednak ich debiut studyjny, zatytułowany "Rock Formations", ujrzał światło dzienne w 2005 roku. Najstarsze dokonania zostały zebrane w roku 2009 i wypuszczone w postaci dwupłytowego wydawnictwa, pt. "The Birth of Sol Music".

Przypominamy, że Yawning Man zagra na "Red Smoke Festival 2019" w Pleszewie. Swój udział potwierdziły również formacje Willow Child, Electric Octopus, Five the Hierophant, La Morte Viene Dallo Spazio, Triptides, Wyatt E., Kikagaku Moyo, Dead Vibrations, Narcosatanicos, Black Cobra i The Great Machine.

Trzydniowe karnety na "Red Smoke Festival 2019" wyprzedały się.

Komentarze
Dodaj komentarz »