zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 19 listopada 2019

Alter Bridge i Shinedown zagrają w Warszawie

15.06.2019 12:49  autor: Verghityax, źródło: Metal Mind Productions

Formacje Alter Bridge, Shinedown i The Raven Age wyruszą w europejską trasę koncertową pod szyldem "Walk the Sky Tour 2019". W Polsce zaplanowano jeden występ. Odbędzie się on 23 listopada 2019 roku w hali "Bemowo" w Warszawie.

Alter Bridge promować będzie swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "Walk the Sky". Trafi on do sprzedaży 18 października 2019 roku za sprawą Napalm Records. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali czternaście kompozycji. Do produkcji po raz kolejny zaangażowany został Michael "Elvis" Baskette.

Alter Bridge powstał w 2004 roku po rozpadzie Creed. Gitarzysta Mark Tremonti, basista Brian Marshall i perkusista Scott Phillips zaangażowali do współpracy Mylesa Kennedy'ego z The Mayfield Four. Jeszcze w tym samym roku światło dzienne ujrzał pierwszy album zespołu, pt. "One Day Remains". Od czasu premiery płyta pokryła się złotem, a formacja wypuściła jeszcze pięć longplayów studyjnych, nagrywając i koncertując w niezmienionym składzie.

Shinedown ponownie odwiedzi Polskę z albumem "Attention Attention". Jest to szósty longplay studyjny w dorobku Amerykanów. Praca nad materiałem rozpoczęła się pod koniec 2016 roku. Na potrzeby wydawnictwa kwartet zarejestrował w "Ocean Industries Studios" czternaście kompozycji. Produkcją zajął się Eric Bass - basista grupy. Premiera albumu odbyła się 4 maja 2018 roku pod egidą Atlantic Records.

Shinedown powstał w 2001 roku w Jacksonville na Florydzie z inicjatywy wokalisty Brenta Smitha. Skład uzupełnili Barry Kerch na perkusji, Jasin Todd na gitarze i Brad Stewart na basie. Dwa lata później muzycy zadebiutowali albumem "Leave a Whisper", który pokrył się w USA platyną.

The Raven Age powstał w 2009 roku w Londynie. Pięć lat później światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka grupy, zatytułowana po prostu "The Raven Age". Obecnie Brytyjczycy promują swój drugi longplay studyjny, pt. "Conspiracy". Ukazał się on 8 marca 2019 roku.

23.11 - Warszawa, Hala "Bemowo"
Start: 19:30
Bilety: 240 zł (przedsprzedaż) i 260 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »