zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 24 lipca 2019

Dave Mustaine walczy z rakiem

18.06.2019 09:12  autor: Verghityax, źródło: profil Dave'a Mustaine'a na Facebooku

Dave Mustaine, lider Megadeth, poinformował, że wykryto u niego raka gardła. W związku z tym większość zaplanowanych na rok 2019 występów Megadeth nie odbędzie się.

Megadeth, Łódź 7.06.2016, fot. Verghityax
Megadeth, Łódź 7.06.2016, fot. Verghityax

W oświadczeniu Dave'a Mustaine'a czytamy: "Zdiagnozowano u mnie raka gardła. Oczywiście, chorobę tego typu należy traktować poważnie, choć nie jest to pierwsza przeszkoda, z jaką przyszło mi się zmierzyć. Ściśle współpracuję z moimi lekarzami, którzy ułożyli już plan leczenia. Według nich ma on 90% szans na powodzenie. Rozpocząłem terapię.

Niestety, sytuacja ta wymusza na mnie odwołanie większości zaplanowanych na ten rok koncertów.

Tymczasem Kiko, David, Dirk i ja przebywamy w studiu, gdzie pracujemy nad następcą albumu 'Dystopia'. Nie mogę się doczekać, aż będziecie mogli usłyszeć efekty.

Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy mnie wspierają - rodzinie, lekarzom, członkom zespołu i wielu innym. Będę was informował o postępach. Do zobaczenia wkrótce".

W maju 2019 roku Megadeth wszedł do studia we Franklin w stanie Tennessee, aby zarejestrować materiał na swój szesnasty longplay studyjny. Do roli współproducenta zaangażowany został Chris Rakestraw, który wcześniej pracował z zespołem przy albumie "Dystopia".

Nadchodzące wydawnictwo będzie pierwszym dokonaniem Megadeth z Dirkiem Verbeurenem w roli perkusisty. W roku 2016 Dave Mustaine zaprosił go do udziału w amerykańskiej i europejskiej trasie Megadeth - Chris Adler był w tym czasie niedostępny z uwagi na inne zobowiązania. Ostatecznie Belg otrzymał propozycję stałej współpracy, na którą przystał.

Tagi: Megadeth
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Dave Mustaine walczy z rakiem
Hshs (gość, IP: 5.173.1.*), 2019-06-18 15:45:59 | odpowiedz | zgłoś
Trzymaj się rudy. Jesteś jednym z ulubionych frontmanow na metalowej scenie. Hail