zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 26 października 2020

Kvelertak wystąpi w Krakowie

29.06.2019 15:20  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Norweski Kvelertak zapowiedział europejską trasę koncertową, w ramach której odwiedzi również Polskę. Jedyny występ w naszym kraju odbędzie się 8 marca 2020 roku w klubie "Kwadrat" w Krakowie.

Pod koniec lipca 2018 roku Kvelertak przedstawił swojego nowego wokalistę. Został nim Ivar Nikolaisen, udzielający się dotychczas w The Good The Bad and The Zugly. Tydzień wcześniej Erlend Hjelvik - wokalista i współzałożyciel zespołu - podjął decyzję o odejściu z grupy.

fot. Stian Andersen
fot. Stian Andersen

Kvelertak promuje obecnie swój trzeci longplay studyjny, pt. "Nattesferd". Materiał na następcę "Meir" nagrany został w "Amper Tone Studio" w Oslo. Produkcją zajął się sam zespół, za miksy odpowiada Nick Terry. Album ukazał się 13 maja 2016 roku pod egidą Roadrunner Records.

Zespół powstał w roku 2007. Po trzech latach światło dzienne ujrzał debiutancki album, zatytułowany po prostu "Kvelertak". Grupa wykonuje wszystkie swoje utwory w języku ojczystym, nawiązując w tekstach do mitologii nordyckiej. Album "Kvelertak" zdobył w Norwegii dwie nagrody "Spellemannprisen".

8.03.2020 - Kraków, "Kwadrat"
Bilety: 77 zł

Tagi: Kvelertak
Komentarze
Dodaj komentarz »