zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 1 grudnia 2023

Leprous zamiast Killing Joke na "Mystic Festival 2022"

3.06.2022 09:35  autor: Verghityax, źródło: profil "Mystic Festival" na Facebooku

Organizator "Mystic Festival 2022" poinformował, że zespół Killing Joke nie dotrze do Gdańska z uwagi na problemy logistyczne. Brytyjczyków zastąpi norweski Leprous - jego występ odbędzie się 4 czerwca. Festiwal ma miejsce na terenie "Stoczni Gdańskiej" i zakończy się 4 czerwca.

Leprous ogrywa obecnie album "Aphelion". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 27 sierpnia 2021 roku. Einar Solberg poinformował, że "Aphelion" to album w dużej mierze spontaniczny i eksperymentalny, a pomysł jego realizacji zrodził się w wyniku pandemii. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Ghost Ward Studios", "Ocean Sound Recordings" i "Cederberg Studios". Miksami zajął się Adam Noble, za mastering odpowiada Robin Schmidt. Okładkę przygotowała Elena Sigida.

Zespół powstał w 2001 roku w norweskim Notodden. Od momentu powstania grupy jej trzon stanowią wokalista i klawiszowiec Einar Solberg oraz gitarzysta Tor Oddmund Suhrke.

Na liście potwierdzonych wykonawców "Mystic Festival 2022" znaleźli się między innymi Judas Priest, Mercyful Fate, Saxon, Opeth, Mastodon, Mayhem, Carcass, Katatonia, Triumph of Death, Benediction, Sólstafir, Tribulation, Vader, Mgła, Decapitated, Heilung, Baroness, Kvelertak, Heathen i Gold.

Bilety jednodniowe na "Mystic Festival 2022" kosztują 299 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »