zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 7 lipca 2020

Nile i Hate Eternal na czterech koncertach w Polsce

1.07.2019 15:15  autor: Verghityax, źródło: Massive Music

Formacje Nile, Hate Eternal, Vitriol i Omophagia wyruszą w europejską trasę koncertową pod szyldem "A Vile Desolate Sands Tour 2019". W jej ramach zespoły wystąpią w Polsce aż czterokrotnie: 10 września w Warszawie, 11 września w Poznaniu, 12 września w Krakowie i 6 października we Wrocławiu.

Pod koniec czerwca 2019 roku muzycy Nile poinformowali, że praca nad następcą "What Should Not Be Unearthed" z 2015 roku dobiegła końca. Produkcją zajął się Mark Lewis. Do udziału w sesji zaproszony został Mike Breazeale, który już wcześniej nagrywał u Nile gościnne wokale.

Niezatytułowany jeszcze, nowy longplay Nile będzie pierwszym, oprócz "Amongst the Catacombs of Nephren-Ka" z 1998 roku, dokonaniem kapeli bez Dallasa Toler-Wade'a. Gitarzysta odszedł z zespołu w lutym 2017 roku. Jego miejsce zajął Brian Kingsland.

Hate Eternal promować będzie swój siódmy longplay studyjny, zatytułowany "Upon Desolate Sands". Krążek trafił do sprzedaży 26 października 2018 roku nakładem Season Of Mist.

Materiał na "Upon Desolate Sands" zarejestrowany został w należącym do Erika Rutana "Mana Recording". Muzyk zajął się również produkcją i miksami. Za mastering odpowiada Alan Douches. Okładkę przygotował Eliran Kantor. W utworze tytułowym swojego wokalu gościnnie użyczyła Małgorzata "Maggie" Gwóźdź z zespołu Saratan.

"Upon Desolate Sands" to pierwsze dokonanie Hate Eternal z Hannesem Grossmannem na stanowisku perkusisty. Dołączył on do grupy na stałe w 2018 roku. Wcześniej przez trzy lata wspomagał zespół na potrzeby tras koncertowych.

Vitriol to deathmetalowa formacja z Portland w stanie Oregon. W 2017 roku trio zadebiutowało EP-ką, pt. "Pain Will Define Their Death".

Omophagia pochodzi ze Szwajcarii i gra death metal. Na koncie grupy znajdują się dwa longplaye studyjne. Ostatni z nich, pt. "In the Name of Chaos", miał swoję premierę w 2016 roku.

10.09 - Warszawa, "Progresja Music Zone"
11.09 - Poznań, "U Bazyla"
12.09 - Kraków, "Zet Pe Te"
6.10 - Wrocław, "Zaklęte Rewiry"

Komentarze
Dodaj komentarz »