zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 10 grudnia 2019

"Metalowa Twierdza" po raz piąty

15.07.2019 15:31  autor: Verghityax, źródło: profil "Metalowej Twierdzy" na Facebooku

W "Kazamacie Wschodniej Bastionu I" w Zamościu odbędzie się 27 lipca 2019 roku piąta edycja "Metalowej Twierdzy". Tym razem swój udział w wydarzeniu potwierdziły formacje Sphere, Thunderwar i Odi Profanum Vulgus.

Sphere rozpoczął działalność w 2002 roku w Warszawie, dwa lata później światło dzienne ujrzała debiutancka demówka grupy, zatytułowana "Spiritual Dope". W roku 2007 do sprzedaży trafił pierwszy longplay deathmetalowców, pt. "Damned Souls Rituals".

Dyskografię kapeli zamyka "Mindless Mass", trzeci longplay studyjny w dorobku muzyków. Materiał został zarejestrowany w "Sound Division Studio" w lipcu 2014 roku pod okiem Filipa Hałuchy. Na płytę trafiło łącznie czternaście utworów. W jednym z nich, pt. "Leash", wystąpił gościnnie Jacek Hiro. Premiera "Mindless Mass" odbyła się 19 czerwca 2015 roku nakładem Deformeathing Production.

Stołeczna grupa Thunderwar nadal promuje swoje ostatnie wydawnictwo studyjne: EP-kę, zatytułowaną "Wolfpack". Ukazała się ona 25 maja 2018 roku nakładem niemieckiej Lifeforce Records.

Na "Wolfpack" znalazły się cztery autorskie utwory oraz cover "The Winds They Called the Dungeon Shaker" Darkthrone. Jest to pierwsze dokonanie Thunderwar bez perkusisty Vita Argasińskiego, który rozstał się z grupą we wrześniu 2017 roku. Jego miejsce zajął Paweł Jaroszewicz. Materiał na "Wolfpack" zarejestrowany został w "Monochrom Studio" pod okiem Haldora Grunberga z "Satanic Audio".

Odi Profanum Vulgus to pochodzący z Biłgoraju kwartet, grający mieszankę death i black metalu. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na swój pierwszy longplay studyjny, zatytułowany "Bug", ma się on ukazać jeszcze w 2019 roku.

27.07 - Zamość, "Kazamata Wschodnia Bastionu I"
Start: 18:30
Bilety: 25 zł

Komentarze
Dodaj komentarz »