zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku niedziela, 20 września 2020

Max i Iggor Cavalera zagrają w Warszawie

18.07.2019 09:17  autor: Verghityax, źródło: Live Nation

Bracia Max i Iggor Cavalera ogłosili daty europejskiej trasy koncertowej, pod szyldem "Return Beneath Arise". W jej ramach w Polsce zaplanowano jeden koncert, odbędzie się on 20 listopada 2019 roku w klubie "Progresja Music Zone" w Warszawie.

Cavalera Conspiracy, Warszawa 23.11.2016, fot. Lazarroni
Cavalera Conspiracy, Warszawa 23.11.2016, fot. Lazarroni

Na nadchodzących występach Max i Iggor Cavalera wykonywać będą przede wszystkim utwory z albumów "Beneath the Remains" i "Arise" Sepultury.

"Beneath the Remains" był pierwszym dokonaniem Sepultury, jakie ukazało się w barwach dużej wytwórni - prawa do wydania materiału nabyła Roadracer Records, działająca pod auspicjami Roadrunner Records. Sesja nagraniowa miała miejsce w "Nas Nuvens Studio" w Rio de Janeiro. Muzycy, którzy na tym etapie nadal słabo posługiwali się językiem angielskim, musieli korzystać z pomocy tłumacza, aby porozumieć się z producentem Scottem Burnsem. Longplay spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem wśród fanów i krytyków, i zaowocował długą trasą koncertową po Europie i USA.

Kilka miesięcy po wydaniu "Roots", szóstego longplaya studyjnego Sepultury, pasierb Maksa Cavalera - Dana Wells - zginął w wypadku. Zespół promował wówczas swoje nowe wydawnictwo. Max zażądał przerwania trasy, tymczasem pozostali członkowie kapeli domagali się zwolnienia Glorii Bujnowski, żony Maksa, z pozycji menedżerki formacji. W rezultacie wokalista opuścił Sepulturę. W 2007 roku Max i Iggor Cavalera pogodzili się i utworzyli nową grupę pod nazwą Cavalera Conspiracy.

Komentarze
Dodaj komentarz »