zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku wtorek, 3 sierpnia 2021

Wayne Hussey wystąpi we Wrocławiu i w Toruniu

1.08.2019 08:56  autor: Krasnal Adamu, źródło: profil Noise Annoys Booking Agency & Records Label na Facebooku

W ramach trasy obejmującej również Niemcy i Czechy, Wayne Hussey wystąpi dwukrotnie w Polsce. Frontman The Mission, były gitarzysta Sisters of Mercy, 8 września 2019 r. zaprezentuje się we wrocławskim "Starym Klasztorze". Koncert, który miał się dzień później odbyć w warszawskim "Pogłosie", został przeniesiony do toruńskiego klubu "Pamela".

Urodziny w Bristolu Wayne Hussey pierwsze sukcesy odnosił na początku lat 80. jako gitarzysta popowej grupy Dead or Alive, którą opuścił tuż przed wydaniem jej debiutanckiego longplaya. Następnie został członkiem w Sisters of Mercy. Z grupą, w której dodatkowo udzielał się jako wokalista wspierający, zarejestrował jej pierwszy album, zatytułowany "First and Last and Always". W trakcie przygotowań do nagrania kolejnego długograja, w zespole doszło do rozłamu. W efekcie Wayne Hussey i basista Craig Adams sformowali w 1986 r. The Mission. W nowej grupie gitarzysta objął też stanowisko głównego wokalisty. Z gotyckorockowym zespołem, jako jego jedyny stały członek, wydał do dziś jedenaście albumów studyjnych.

Karierę solową rozpoczął w 2002 r. W przerwie w działalności The Mission, w 2009 r., wydał swój pierwszy album. Na "Bare" znalazły się covery, nowe aranżacje kompozycji jego głównego zespołu oraz jeden premierowy utwór. Na swój drugi album, wydany w 2014 r. "Songs of Candlelight and Razorblades", Anglik przygotował materiał w znacznym stopniu akustyczny.

Wrześniowy "The Salad Daze Tour 2019" połączony jest z promocją autobiografii Wayne'a Husseya. Książka "Salad Daze" ukazała się 23 maja nakładem Omnibus Press. Nie posiada jeszcze polskiego wydania.

Warszawski koncert został przeniesiony z przyczyn logistycznych. Zakupione wcześniej bilety można zwracać.

8.09 - Wrocław, "Stary Klasztor"
Bilety: 60 zł (miejsca stojące - przedsprzedaż), 85 zł (miejsca siedzące - przedsprzedaż), 70 zł (miejsca stojące - w dniu koncertu) i 100 zł (miejsca siedzące - w dniu koncertu)

9.09 - Toruń, "Pamela"

Komentarze
Dodaj komentarz »