zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku piątek, 10 lipca 2020

Norweski Saver na "Soulstone Gathering Warm Up"

4.09.2019 12:42  autor: Verghityax, źródło: Soulstone Gathering

Norweska grupa Saver dołączyła do składu "Soulstone Gathering Warm Up". Wcześniej swój udział potwierdziły Ufomammut, Church of Misery, Minetaur, Weedcraft, Stonerror i MuN. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12 i 13 października 2019 roku w klubie "Zet Pe Te" w Krakowie.

Saver powstał w 2018 roku w Oslo. W skład grupy wchodzą Ole Christian Helstad na basie i wokalu, Markus Stole na perkusji i Ole Rokseth na gitarze. Muzyka Skandynawów stanowi połączenie psychodelicznego stoner rocka, space rocka i post-metalu. 8 marca 2019 roku trio wydało swój debiutancki longplay studyjny, pt. "They Came with Sunlight".

Ufomammut nadal ogrywa swój ósmy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "8". Sesja nagraniowa odbyła się w "Crono Sound Factory" w Mediolanie, za miksy odpowiada Fabrizio San Pietro. Składający się z ośmiu utworów materiał zarejestrowany został "na setkę", muzycy zastosowali nakładki jedynie na wokale. Premiera płyty miała miejsce 22 września 2017 roku nakładem Neurot Recordings.

Zespół działa nieprzerwanie od 1999 roku w składzie: Poia na gitarze, Urlo na basie i wokalu oraz Vita na perkusji. Rok później Włosi zadebiutowali albumem "Godlike Snake". Od tego czasu światło dzienne ujrzało jeszcze siedem longplayów studyjnych i cztery wydawnictwa koncertowe.

Church of Misery nadal promuje swój szósty longplay studyjny, zatytułowany "And Then There Were None...". Premiera płyty miała miejsce 4 marca 2016 roku pod egidą Rise Above Records.

Do sesji nagraniowej Tatsu Mikami - basista i założyciel Church of Misery - po raz pierwszy w historii grupy zaangażował muzyków spoza Japonii. Do zespołu dołączyli: Scott Carlson, wokalista Repulsion, gitarzysta David Szulkin z Blood Farmers i perkusista Eric Little z Earthride. Scott Carlson napisał również teksty na "And Then There Were None..." - na dotychczasowych wydawnictwach kapeli zajmował się tym Tatsu Mikami. Partie wokalne zarejestrowane zostały w Los Angeles, a ścieżki instrumentalne - w Maryland.

W roku 2017 skład Church of Misery ponownie uległ zmianie. Obecnie formację tworzą, oprócz jej lidera, Junichi Yamamura na perkusji, Yasuto Muraki na gitarze i Hiroyuki Takano na wokalu.

Karnety na "Soulstone Gathering Warm Up" nabyć można w cenie 100 zł.

Komentarze
Dodaj komentarz »