zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku poniedziałek, 17 maja 2021

Angel Witch wróci z albumem "Angel of Light"

6.09.2019 15:23  autor: Verghityax, źródło: Metal Blade Records

Weterani brytyjskiego heavy metalu z Angel Witch zapowiedzieli premierę swojego piątego longplaya studyjnego, pt. "Angel of Light". Wydawnictwo trafi do sprzedaży 1 listopada 2019 roku za sprawą Metal Blade Records.

Na "Angel of Light" znajdzie się osiem autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w "The Stationhouse Studio" w Leeds. Dwa utwory - "The Night Is Calling" i "Don't Turn Your Back" - kapela grywała na żywo już w latach 80-tych, jednak do tej pory dostępne one były wyłącznie na bootlegach. Produkcją i miksami zajął się James Atkinson, który w tytułowym "Angel of Light" nagrał również partie organowe. Za mastering odpowiada Terry Waker, okładkę przygotował Adam Burke.

Lista utworów:

1. Don't Turn Your Back
2. Death from Andromeda
3. We Are Damned
4. The Night Is Calling
5. Condemned
6. Window of Despair
7. I Am Infamy
8. Angel of Light

Angel Witch powstał w 1977 roku w Londynie jako część ruchu New Wave of British Heavy Metal. Od początku grupie przewodzi wokalista i gitarzysta Kevin Heybourne, jest on też jej jedynym stałym członkiem. Po wypuszczeniu debiutanckiej EP-ki "Sweet Danger" Brytyjczycy podpisali kontrakt z Bronze Records, pod której szyldem ukazał się pierwszy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Angel Witch". Wkrótce potem kapela zakończyła działalność, by wrócić jeszcze kilka razy.

Obecnie skład Angel Witch uzupełniają basista Will Palmer, perkusista Fredrik Jansson i gitarzysta Jimmy Martin.

Tagi: Angel Witch
Komentarze
Dodaj komentarz »