zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku sobota, 23 stycznia 2021

Angel Witch pokazał klip do "Death from Andromeda"

9.11.2019 09:18  autor: Verghityax, źródło: Metal Blade Records

Brytyjczycy z Angel Witch udostępnili teledysk do utworu "Death from Andromeda". Pochodzi on z ostatniego longplaya studyjnego grupy, pt. "Angel of Light". Wydawnictwo trafiło do sprzedaży 1 listopada 2019 roku za sprawą Metal Blade Records.

Obraz wyreżyserował James Eldridge.

Na "Angel of Light" znalazło się osiem autorskich kompozycji, które zespół zarejestrował w "The Stationhouse Studio" w Leeds. Dwa utwory - "The Night Is Calling" i "Don't Turn Your Back" - kapela grywała na żywo już w latach 80., jednak do tej pory dostępne one były wyłącznie na bootlegach. Produkcją i miksami zajął się James Atkinson, który w tytułowym "Angel of Light" nagrał również partie organowe. Za mastering odpowiada Terry Waker. Okładkę przygotował Adam Burke.

Lista utworów:

1. Don't Turn Your Back
2. Death from Andromeda
3. We Are Damned
4. The Night Is Calling
5. Condemned
6. Window of Despair
7. I Am Infamy
8. Angel of Light

Angel Witch powstał w 1977 roku w Londynie jako część ruchu New Wave of British Heavy Metal. Od początku grupie przewodzi wokalista i gitarzysta Kevin Heybourne. Jest on też jej jedynym stałym członkiem. Po wypuszczeniu debiutanckiej EP-ki "Sweet Danger" Brytyjczycy podpisali kontrakt z Bronze Records, pod której szyldem ukazał się pierwszy longplay studyjny, zatytułowany po prostu "Angel Witch". Wkrótce potem kapela zakończyła działalność, by wrócić jeszcze kilka razy.

Obecnie skład Angel Witch uzupełniają basista Will Palmer, perkusista Fredrik Jansson i gitarzysta Jimmy Martin.

Tagi: Angel Witch
Komentarze
Dodaj komentarz »
re: Angel Witch pokazał klip do "Death from Andromeda"
Thrashattack
Thrashattack (wyślij pw), 2019-11-12 16:58:18 | odpowiedz | zgłoś
Nawet nieźle.