zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku środa, 27 stycznia 2021

Harmonogram "Metal Doctrine Festival II"

7.09.2019 18:35  autor: Verghityax, źródło: profil "Metal Doctrine Festival" na Facebooku

Organizator drugiej edycji "Metal Doctrine Festival" udostępnił harmonogram wydarzenia. Odbędzie się ono 14 września 2019 roku w klubie "Rock Out" w Dąbrowie Górniczej. Zagrają Kat & Roman Kostrzewski, Hell-Born, Destroyers, Mentor, Offence, Hate Them All i Lęk.

Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax
Kat & Roman Kostrzewski, Katowice 7.04.2018, fot. Verghityax

14 września, sobota:

15:30: Lęk
16:20: Hate Them All
17:10: Offence
18:00: Mentor
19:00: Destroyers
20:20: Hell-Born
21:50: Kat & Roman Kostrzewski

Kat & Roman Kostrzewski promować będzie swój ostatni album studyjny, zatytułowany "Popiór". Jego premiera miała miejsce 1 marca 2019 roku. Na potrzeby wydawnictwa muzycy przygotowali osiem kompozycji. Jest to pierwsze dokonanie grupy bez udziału Ireneusza Lotha - zamiast niego za perkusją zasiadł Jacek Nowak, dawny bębniarz Virgin Snatch.

Występ na "Metal Doctrine Festival" będzie pierwszym koncertem Hell-Born od trzynastu lat. Zespół zreformował się w kwietniu 2019 roku. Do Baala Ravenlocka, Lesa i Jeffa dołączył perkusista Diabolizer, udzielający się na co dzień w Moloch Letalis, Throneum i Mordhell. Jesienią 2019 roku światło dzienne ujrzy powrotne wydawnictwo grupy: split z zespołem Offence. Ukaże się on nakładem Putrid Cult.

Thrashmetalowy Destroyers reaktywował się w 2018 roku po czternastu latach przerwy. Do składu wrócili wszyscy muzycy, którzy brali udział w nagrywaniu albumu "Noc królowej żądzy", a także basista Wojciech Szyszko. Od 2019 roku rolę drugiego gitarzysty pełni Dominik Dudała z grupy Another World.

Mentor promuje "Cults, Crypts and Corpses", swój drugi longplay studyjny, który ukazał się 16 listopada 2018 roku pod banderą Pagan Records. Składający się z dziesięciu kompozycji materiał zarejestrowany został w "Monochrom Studio". Produkcją zajął się Haldor Grunberg, pełniący również rolę basisty zespołu. Za okładkę odpowiada Branca Studio, z którym zespół współpracował już przy poprzednim wydawnictwie.

Deathmetalowy Offence nadal ogrywa swój drugi longplay studyjny, zatytułowany "Adoration of Black Kingdom". Płyta ujrzała światło dzienne 10 listopada 2016 roku pod banderą Mad Lion Records. Na następcy "R.A.W." z 2014 roku znalazło się dziewięć autorskich kompozycji.

Hate Them All to blackmetalowa grupa z Zabrza. Muzycy promują obecnie EP-kę "Goat Tormentor", która trafiła do sprzedaży 5 kwietnia 2019 roku pod egidą Old Temple.

Pochodzący z Rudy Śląskiej blackmetalowy Lęk powstał w 2012 roku i wkrótce potem zadebiutował demówką "The Solitary Elect of Darkness". Od tego czasu zespół wypuścił jeszcze dwa longplaye studyjne ("Sweven" i "Shadows of Black Souls") oraz EP-kę "The Eerie One".

14.09 - Dąbrowa Górnicza, "Rock Out"
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) i 60 zł (w dniu koncertu)

Komentarze
Dodaj komentarz »