zaloguj się | nie masz konta?! zarejestruj się! | po co?
rockmetal.pl - rock i metal po polsku czwartek, 1 października 2020

Zu nagrał syntezatorowy album "Terminalia Amazonia"

8.09.2019 09:03  autor: Krasnal Adamu, źródło: strona WWW i kanał House of Mythology na YouTube

Wytwórnia House of Mythology opublikowała zwiastun albumu "Terminalia Amazonia" eksperymentalnorockowej grupy Zu. Nowy długograj Włochów powstał we współpracy z Archaeological Records i ukaże się 11 października 2019 roku. Zwiastun stworzył Davide Pepe.

Grupa Zu powstała w 1997 roku w Rzymie. W swoich dotychczasowych nagraniach łączyła rock i metal z jazzem i muzyką elektroniczną, a jako goście lub równoważni współpracownicy udzielali się w nich m.in. Mike Patton z Faith No More, Buzz Osborne z Melvins, Mark "Barney" Greenway z Napalm Death i Mats Gustafsson.

Trzon formacji stanowią saksofonista Luca T. Mai i basista Massimo Pupillo. Na perkusji w Zu grali m.in. Gabe Serbian i Tomas Jarmyr. W 2018 roku na stanowisko wrócił Jacopo Battaglia. W maju 2019 roku ogłoszono poszerzenie składu - czwartym członkiem został gitarzysta Stefano Pilia.

Ostatnim wydanym dziełem formacji jest ambientowo-rockowy album "Jhator" z maja 2017 roku. W lipcu 2018 roku ukazał się długograj "Mirror Emperor" projektu Zu93 stworzonego przez muzyków Zu i Davida Tibeta z grupy Current 93.

Po tym, jak w 2011 roku tercet zawiesił działalność, Massimo Pupillo mieszkał m.in. w wiosce w amazońskim lesie. Na wydanym w 2015 roku albumie Zu pt. "Cortar Todo" znalazło się wykonane przez niego nagranie znachora z plemienia Shipibo. Przez kolejne cztery lata członkowie zespołu składali w wiosce nad rzeką Ukajali, w pobliżu granicy peruwiańsko-brazylijskiej, wizyty, których efektem jest nowy album. Jak twierdzi Massimo Pupillo: "Na 'Terminalia Amazonia' słychać integrację światów: starożytnych szamańskich pieśni z tradycji Shipibo-Conibo i naszych własnych poszukiwań dźwięku i częstotliwości".

Wydany materiał ma mieć 72 minuty. Członkowie zespołu zarejestrowali go tylko na starych syntezatorach analogowych.

Lista utworów:

1. Porta Arborea
2. Memoria Antica
3. Dimora Ancestrale
4. Futuro Remoto

Tagi: Zu
Komentarze
Dodaj komentarz »